Gerhards: Venecuēlas naftas tranzītu varētu uzsākt jau rudenī

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards atzinīgi vērtē Rīgas ostas apņemšanos nodrošināt Venecuēlas naftas tranzītu caur Latviju uz Baltkrieviju, tomēr norāda, ka pašreiz daudzkārt lielākas izredzes konkrētajā tranzīta projektā ir Ventspils ostai, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

«Perspektīvas ir. Daudz kas ir atkarīgs no pašas Rīgas ostas. Tomēr objektīvi vērtējot, ja Ventspils osta ir jau pabeigusi gandrīz visus nepieciešamos priekšdarbus, lai nodrošinātu konkrēto naftas tranzītu, tad Rīgas osta ir tikai sarunu sākuma stadijā,» norāda Gerhards.

Satiksmes ministrs apliecina, ka sarunas ar Baltkrieviju par Venecuēlas naftas tranzītu norit jau kopš pavasara un reāla sadarbība tik tiešām varētu tikt uzsākta jau rudenī, rakstaApollo.lv

Gerhards uzsver, ka ikvienas mūsu valsts ostas līdzdalība šajā projektā būtu tikai apsveicama, un cer, ka Rīgas ostai izdosies iesaistīties minētajā tranzīta projektā.

Satiksmes ministrs 29.septembrī apmeklēs Baltkrieviju, kur vadīs Latvijas – Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēdi, kā arī tiksies ar Baltkrievijas satiksmes ministru. Vizītes laikā paredzēts pārrunāt arī jautājumu par Venecuēlas naftas tranzītu.