Gatavojoties gripas sezonai, speciālisti aicina vakcinēties pret gripu

Katru gadu gripu pārslimo aptuveni 10% iedzīvotāju. Lai arī lielākoties šī slimība norit vieglā vai vidēji smagā formā, iespējama arī smaga saslimšana ar nopietnām sekām. To pierāda arī ikgadējā Slimību profilakses un kontroles centra veiktā gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti. Efektīvākais veids, kā izvairīties no gripas, joprojām ir vakcinācija.

Neraugoties uz Slimību profilakses un kontroles centra datiem, liela daļa sabiedrības diemžēl vēl aizvien neizprot vakcinācijas priekšrocības un neizmanto tās tādā apmērā, kā tās vajadzētu izmantot.

SPKC Infekciju slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsver ikgadējas vakcīnas nozīmi, norādot, ka organisma imunitāte pret gripu laika gaitā vājinās, ko ietekmē arī gripas vīrusu nemitīgā mainība.

“Pret gripu katru gadu jāvakcinējas laikus – jau rudenī, negaidot brīdi, kad parādīsies gripas saslimstības pieaugums. Pretgripas vakcīna vai novērš slimību, vai ievērojami saīsina un atvieglo slimības gaitu, kā arī galvenais – mazina iespējamo gripas komplikāciju risku, kas sevišķi svarīgi ir grūtniecēm, bērniem vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem, kā arī citām riska grupām – personām ar dažādām hroniskām slimībām,” skaidro eksperts.

Sevišķi bīstama gripa ir riska grupā iekļautajiem – bērniem, veciem cilvēkiem, hroniskiem slimniekiem. Riska grupu iedzīvotājiem gripa var izraisīt smagas komplikācijas, tai skaitā plaušu karsoni un dažādu hronisku slimību saasināšanos. Katru gadu gripas izraisītas komplikācijas ir cēlonis vairākiem nāves gadījumiem. Šī iemesla dēļ kampaņas galvenā auditorija bija bērni, veci cilvēki un pacienti ar hroniskām slimībām.

Veselības nozares speciālisti aicina iedzīvotājus gatavoties gripas sezonai un savlaicīgi vakcinēties pret gripu.