Gandrīz puse pārdevēju par savu īpašumu prasa tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu

Liela daļa pārdevēju joprojām cenšas savu īpašumu pārdot par tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu, pauž Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš.

Viņš norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc nekustamā īpašuma pārdošana ieilgst ir ne tikai pircēju piesardzība un ierobežota finansiālā rocība, bet arī tas, ka daļa pārdevēju joprojām pieprasa pārāk lielu cenu par savu īpašumu, neiedziļinoties apstākļos, kas liecina, ka nekustamā īpašuma cenas samazinās. “Mēs joprojām varam novērot situāciju, ka cilvēkiem ir kļūst arvien grūtāk atrast kaut ko savām finansēm piemērotu, kas nozīmē, ka arī pārdevējiem nākas un arī turpmāk nāksies samazināt sava īpašuma cenas,” uzsver. A Bērziņš.

To novērojuši arī nekustamo īpašumu aģentūras “Latio” darījumu vadītāji, proti, palielinoties izvēles iespējām, mājokļu tirgus izteikti nostājas par labu pircējiem, kuri daudz skrupulozāk izvērtē pieejamās opcijas, bet izvēli apgrūtina pārdevēju noteiktā objekta cena. Jūnijā 48% pārdevēju ir prasījuši tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu par pārdošanā izlikto nekustamo īpašumu, kas rezultējas ar zaudētu vai samazinātu pircēju interesi. Likumsakarīgi pieaudzis arī mājokļa pārdošanai nepieciešamo dienu skaits.

“Nekustamā īpašuma tirgus ir ļoti jutīgs pret izmaiņām, tādēļ pareiza pārdevēju un pircēju “saspēle” ir ļoti būtiska, lai darījums vispār notiktu. Protams, neviens pārdevējs īpašumu par sviestmaizi neatdos un tā tam arī nebūtu jābūt, bet svarīgi, lai vēlamās peļņas ekspektācijas būtu samērīgas ar dzīvokļa vai mājas vērtību, kas savukārt ir pamatota un sertificēta vērtētāja noteikta. Ja īpašnieks laikus ieklausās nekustamā īpašuma speciālista rekomendācijās par cenu, pircējs nebūs jāgaida mēnešiem. Reāls piemērs – pat viena mikrorajona ietvaros cenas atšķirība par salīdzinoši līdzīgiem īpašumiem (lokācija, renovācijas esamība, tehniskais stāvoklis utt.) var svārstīties pat 20 000 EUR robežās, tāpēc pārdot gribētājiem nepieciešams precīzi “trāpīt” atbilstošā cenu diapazonā,“ stāsta Vija Gailīte, “Latio” Nekustamo īpašumu darījumu vadītāja.

Savukārt Pērkam.lv pārstāvis A. Bērziņš piebilst, ka “tas nozīmē, ka īstais laiks pārdot savu īpašumu, par to saņemot labu cenu, ir tieši tagad.”

Ja nav iespējas īpašumu pārdot pašu spēkiem, tad A. Bērziņš aicina vērsties pie Pērkam.lv, kas pērk dzīvokļus, mājas, zemi un mežus, piedāvājot tūlītēju samaksu.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Turklāt visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija un pieteikuma forma >>> https://perkam.lv/