«Gan bei» lietā iesaistītie vainu atzīst, bet noliedz izņemto summu apjomu

Restorānu tīkla «Gan bei» krāpšanas lietā aizdomā turamie atzīst, ka notikusi manipulācija ar grāmatvedības uzskaites datiem un iejaukšanās kases aparātu darbībā, taču atšķiras viedokļi par no kases izņemtajām summām un laika periodu, kurā veikta manipulācija ar kases aparātu datiem, tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers pastāstīja, ka «Gan bei» krāpšanas lietā iesaistīti atzīst manipulācijas faktu, taču nepiekrīt izmeklētājiem jautājumā par no kases izņemtajām summām, norādot, ka tās bijušas zemākas kā izmeklēšanā konstatētie 700 000 līdz 800 000 eiro. Tāpat atšķiras viedokļi par laika periodu, kurā notikusi manipulācija ar kases aparātu datiem.

«Gan bei» lietā par aizdomām turētiem tiek uzskatītas deviņas personas, no kuram viena pašlaik atrodas apcietinājumā.

Ģenerālprokurors norāda, ka lieta līdz tiesai varētu nonākt tikai pēc diviem gadiem, ņemot vērā ēnu ekonomikas apkarošanu valstī, kam trūkst darbinieku un tehnoloģiju speciālisti.

Līdz šim valsts atbalsts ēnu apkarošanas mazināšanai bijis ļoti zems un cerības tiek liktas uz 2016. gadu, kad ēnu ekonomikas apkarošana noteikta par prioritāti.

Jau vēstīts, ka vairāki SIA «Lage Ko» piederošie restorāni «Gan Bei», veicot nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem, izvairījās no nodokļu nomaksas kopumā 780 000 eiro apmērā, kas radušies no nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa.