Gada laikā nav iespējams ieviest veselības obligāto apdrošināšanu, uzskata apdrošinātāji

Gada laikā nav iespējams ieviest veselības obligāto apdrošināšanu, trešdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācija (LAA) prezidents Jānis Abāšins.

Viņš norādīja, ka LAA piesardzīgi vērtē veselības obligātās apdrošināšanas ieviešanu no 2017.gada.

“Mēs esam mazliet piesardzīgi, jo faktiski runas kaut kur kuluāros bijušas jau ilgāku laika periodu un tagad pēkšņi pasaka, ka gada laikā tas būtu jāievieš. Šis veselības karstais kartupelis ir bijis gaisā gadu desmitiem un tagad pēkšņi gada laikā mēs to ieviesīsim. Mēs esam tādi reālistiski un pa zemi staigājoši un uzskatām, ka gada laikā to izdarīt faktiski nav iespējams,” sacīja Abāšins.

Viņš pauda viedokli, ka veselības obligātās apdrošināšanas ieviešanai traucē vairāki apstākļi, un viens no tiem ir pakalpojuma groza noteikšana – “Valsts 20 gadu laikā nav spējusi šo nepopulāro lietu definēt un pateikt, ka valsts spēj apmaksāt pakalpojumu grozu, un to mēs apmaksājam gan martā, gan novembrī,” sacīja Abāšins.

Par galvenajiem klupšanas akmeņiem Abāšins minēja arī informācijas tehnoloģijas, pēc viņa teiktā, e- veselības projekts izgaismojis problēmas šajā jomā. Tāpat LAA prezidents norādīja, ka vēl arī nav skaidrs, kā valsts veselības obligātā apdrošināšana tiks finansēta.

Sniedzot Saeimai ziņojumu par valdības deklarācijas īstenošanu un uzsverot galvenās prioritātes, mēneša sākumā Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka no 2017.gada būtu jāievieš obligātā veselības apdrošināšanas sistēma.