Forbsu ģimene iesūdz tiesā Ķīnas investorus par darījuma nosacījumu nepildīšanu

Ietekmīgā biznesa žurnāla “Forbes” radītāji Forbsu ģimene ir iesūdzējusi tiesā Ķīnas investorus, kas iegādājās medija kontrolpaketes un atteikušies maksāt ievērojamu daļu no solītās cenas.

Pērnā gada vasarā žurnāla izdevēja “Forbes Media” akciju kontrolpaketi iegādājies Honkongas investīciju konsorcijs “Whale Media Investments”, kuru tagad Forbsu ģimene apsūdz līguma pārkāpumos.

“No paša sākuma investori nelokāmi atteicās maksāt, meklējot attaisnojumus un ieganstus tam, lai atteiktos pildīt savas līgumsaistības ar Forbsu ģimeni,” norādīts apsūdzībā.

Darījums, kura vērtība tika lēsta 475 miljonu ASV dolāru apmērā, nodrošināja jaunajiem investoriem kontrolpaketes tiesības, taču vienlaikus ļāva akcijas saglabāt arī Forbsu ģimenei.

“Viņi ir izšķērdējuši uzņēmuma līdzekļus un ļaunprātīgi izmantojuši savas kontrolpaketes īpašumtiesības,” paziņojumā medijiem norādījusi Forbsu ģimene.

Vienlaikus tiek atzīmēts, ka šīs iebildums un juridiskais strīds starp akcionāriem neatstās nekādu ietekmi uz žurnāla ikdienas darbību un nākotnes izaugsmi :”Biznesa žurnāli “Forbes” vada plašsaziņas līdzekļu profesionāļi. Tā darbojas kā uzticama komanda, nodrošinot labas darba attiecības ar vadību,” teikts paziņojumā.

“Forbes” ir ietekmīgākais biznesa žurnāls pasaulē un uz doto brīdi tas iznāk 32 pasaules valstīs, kā arī pastāv žurnāla interneta versija – portāls “forbes.com”.