Februārī pieauguši rūpniecības produkcijas apjomi

Š2015. gada februārī salīdzinājumā ar janvāri rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Tai skaitā apstrādes rūpniecībā kāpums par 0,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,3%.

Salīdzinot ar 2014. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,6%, un to ietekmēja produkcijas apjoma kritums par 11,5% elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarēs. Savukārt produkcijas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,6% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,7%.

Produkcijas ražošanas apjoms pieauga datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē par 98,9%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 20,2%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 9,7% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 3,9%.

Savukārt ražošanas apjoms samazinājās tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē par 23,4%, apģērbu ražošanas nozarē – par 22,4% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 10,7%.