“Facebook” piedāvās iespēju lietotājiem noteikt, ko ar kontu iesākt pēc nāves

Sociālais portāls “Facebook” ir ieviesis jaunu konceptu, kura neesamība jau kādu laiku nomāca cilvēkus – turpmāk lietotāji paši varēs izvēlēties, kas ar viņu sociālā tīkla kontu notiks pēc īpašnieka nāves, vēsta ārvalstu mediji.

Kā vienu no iespējām “Facebook” piedāvās konta izdzēšanu, taču otrs variants paredz ļaut konta īpašniekam izvēlēties kādu sev tuvu cilvēku, draugu vai ģimenes locekli, kurš pēc viņa nāves pārņems profilu.
Konta pārņēmējam gan nebūs pieeja nelaiķa privātajām vēstulēm un sarakstēm, viņš drīkstēs tikai veikt ierakstus laika joslā, mainīt profila attēlus, kā arī atbildēt draudzības pieprasījumiem.

Lietotājiem dzīves laikā būs arī iespēja kādam piešķirt tiesības pēc viņu nāves lejupielādēt profila un citu informāciju, jo, kā norādīts “Facebook” paziņojumā, cilvēkam nomirstot, viņa konts kļūst par dzīves, pieredzes un draudzību piemiņas vietu.

Pagaidām Latvijā gan jaunā iespēja nebūs pieejama, to sākotnēji ieviesīs tikai ASV.

“Facebook” pārstāvji norādīja, ka neatrisinātais jautājums par cilvēka kontu pēc viņa nāves ir bijis viens no apspriestākajiem sociālā portāla lietotāju vidū, tādēļ beidzot tam tika rasts risinājums, ļaujot katram profila īpašniekam noteikt, kas ar viņa kontu notiks pēc nāves.