Euribor likmes kāpums ietekmējis iedzīvotāju plānus par jauna mājokļa iegādi

Šī gada laikā būtiski augusi Euribor jeb Eiropas starpbanku tirgus procentu likme, kas palielina visu kredītņēmēju ikmēneša maksājumus. Kā lēš eksperti, “Euribor” likme pie pašreizējās latiņas neapstāsies un par hipotekāro kredītu varētu nākties maksāt vairāk. Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš uzsver, ka situācija nekustamā īpašuma tirgū rāda, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji izjūt Euribor likmes kāpumu.

Kā liecina Luminor bankas veiktā iedzīvotāju aptauja, teju piektā daļa (18%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņus ietekmē Euribor likmes kāpums, visvairāk to izjūt Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotāji. Daļa iedzīvotāju norāda, ka pieaudzis kredītmaksājums, citi šī iemesla dēļ atlikuši plānus par jauna mājokļa iegādi.

Visvairāk jeb 13% aptaujāto norāda, ka ģimenei ir pieaudzis mājokļa kredīta ikmēneša maksājums, 4% uz laiku mainījuši plānus par jaunas dzīvesvietas iegādi, bet nelielai daļai (1%) mājokļa īpašnieks paaugstinājis īres maksu. Savukārt 16% aptaujāto atzīst, ka šobrīd vēl grūti novērtēt likmes kāpuma ietekmi.

“Pēc septiņu gadu pārtraukuma šogad piedzīvojām strauju Euribor likmes kāpumu. Ja pērn gada beigās likme bija negatīva, tad šobrīd tā jau pārsniedz 2% atzīmi. Tas neizbēgami atstāj ietekmi uz kredītņēmējiem, jo līdztekus energoresursu cenu un inflācijas kāpumam, pieauguši izdevumi arī par mājokļa kredītu vai arī auto līzingu. Dati liecina, ka vislielāko ietekmi izjūt ekonomiski aktīvie iedzīvotāji virs 30 gadu vecuma, kuri ir aktīvākie kredītņēmēji,” skaidro Kaspars Lukačovs, Luminor bankas privātpersonu kreditēšanas vadītājs Baltijā.

Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš uzsver, ka cilvēki šobrīd ir ļoti piesardzīgi, izvēloties jaunu nekustamo īpašumu, šos plānus pārceļot uz tālāku nākotni. “To iespējams novērot arī pēc tā, ka ir samazinājies pieprasījums pēc atsevišķiem nekustamajiem īpašumiem. Redzams, ka cilvēki gaida uz nekustamā īpašuma cenu kritumu, kas neapšaubāmi varētu sekot,” piebilst A. Bērziņš.

A. Bērziņš atgādina, ka Pērkam.lv ir viens no ātrākajiem variantiem, kā pārdot savu nekustamo īpašumu. Tas ir ātrākais un ērtākais risinājums, kas palīdz atbrīvoties no nevajadzīga īpašuma un saņemt naudu jau dažu dienu laikā.

Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Plašāka informācija un pieteikuma forma šeit: https://perkam.lv/

Publicitātes materiāls