ES pagarina sankcijas pret bijušo Ukrainas prezidentu Janukoviču un 11 citām personām

Eiropas Savienība (ES) pagarinājusi līdzekļu iesaldēšanu bijušajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam un 11 citām personām, kuras tiek vainotas valsts nodevībā.

2014. gada 22. februārī Ukrainā notika valsts apvērsums. Parlaments atstādināja no varas prezidentu Viktoru Janukoviču, un viņš bija spiests pamest valsti un bēgt uz Krieviju. Pret Janukoviču un vēl 11 citām personām tika ieviestas sankcijas, iesaldējot attiecīgo personu bankas kontus un nekustamo īpašumu.

Ukrainas bijušais prezidents tiek apsūdzēts par noziegumiem, kas minēti Ukrainas Kriminālkodeksa 27. panta 5. daļā (līdzdalība), 110. panta 3. daļā (uzbrukums Ukrainas teritoriālajai vienotībai un neaizskaramībai, kas novedis pie cilvēku bojāejas un citām smagām sekām), 111. panta 1. daļu (valsts nodevība), 437. panta 2. daļu (agresīva kara plānošana, sagatavošana, izraisīšana un sākšana).

ES dalībvalstis pieņēmušas lēmumu sankcijas pagarināt līdz 2020. gada 6. martam.

Līdzekļi iesaldēti ar mērķi novērst Ukrainas valsts līdzekļu aizplūšanu uz trešajām valstīm un garantēt, ka Ukrainas valsts var atgūt nozagto naudu.

Foto: Pixabay