Trampa un Čenuna sarunas atduras pret domstarpībām sankciju un denuklearizācijas jautājumos

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā beigusies bez vienošanās par denuklearizāciju. Sarunas apstājušās, pastāvot domstarpībām sankciju un denuklearizācijas definīcijas jautājumos.

Neraugoties uz izskanējušos informāciju, ka atšķirībā no pirmā samita, šoreiz abas amatpersonas runās par konkrētākiem un detalizētākiem soļiem un termiņiem mērķa sasniegšanai, tikšanās laikā vienošanās nav tikusi panākta. ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka tas noticis, jo viņš nav vēlējies atcelt visas sankcijas Ziemeļkorejai. Domstarpības bijušas arī denuklearizācijas definīcijas jautājumos.

“Šoreiz netika panākta vienošanās, taču viņu delegācijas gaida tikšanos nākotnē,” pavēstīja Baltā nama preses pārstāve Sāra Sandersa.

Abu līderu tikšanās tiek nosaukta par konstruktīvu , un tiek norādīts, ka abi līderi apsprieda dažādus veidus, kā virzīt denuklearizāciju un ekonomiski pamatotas idejas. “Dažreiz ir jāaiziet un šī bija tikai viena no tādām reizēm,” reportieriem pēc tikšanās paziņoja Tramps, turpinot, ka “mēs jutām, ka nebūtu labi kaut ko parakstīt.”

Vienlaikus viņš pavēstīja, ka Kims solījis neatsākt kodolizmēģinājumus.

Pirms tam ceturtdien Kims un Tramps pavēstīja, ka ir atvērti idejai par sakaru biroju izveidi abās valstīs. “Es domāju, ka to ir vērts uzņemt,” žurnālistiem pavēstīja Kims. Tikmēŗ ASV prezidents to nodēvēja par lielisku iespēju.

Sakaru biroja statuss ir zemāks nekā vēstniecībām, taču tas būtu svarīgs sākotnējais solis attiecību normalizēšanā starp abām valstīm.

Kā zināms, Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā pagājušā gada 12. jūnijā, kurā Phenjana apņēmās īstenot kodolatbruņošanos.

Foto: Baltais nams