ES amatpersonas ārkārtas sanāksmē spriedīs par krīzi metalurģijas nozarē

Lielbritānijas biznesa sekretārs ir sasaucis ārkārtas Eiropas Savienības (ES) amatpersonu sanāksmi, lai apspriestu krīzi metalurģijas nozarē, vēsta ārvalstu mediji.

Sajids Džavids, kurš šodien tiksies ar Eiropas komisāriem, lai apspriestu šo nozari, sazinājās ar dalībvalstīm par nepieciešamību steidzami rīkoties, lai risinātu problēmas.

Aicinājums pēc ārkārtas sapulces notika pēc paziņojuma, ka tērauda nozares darbinieki Lielbritānijā gatavojas protestēt pret deputātiem pēc tam, kad pēdējo nedēļu laikā darbavietas nozarē ir zaudējuši jau tūkstošiem cilvēku.

Tērauda nozare notikušajā vaino lēto importu no Ķīnas un augstās enerģijas izmaksas tērauda cenas sabrukumā. Tāpat Lielbritānijas biznesa sekretārs tikšanās laikā atklās bažas par negodīgu tērauda importu ES tirdzniecības komisārei Sesīlijai Malmstrēmai.

“Mēs nevaram stāvēt malā, kamēr tērauda rūpniecība visā Eiropā, ne tikai Lielbritānijā, saskaras ar šādām nepieredzētām problēmām. Valdība vēlas sadarboties ar ES un mūsu Eiropas partneriem, lai darītu visu iespējamo, kas atbalstītu mūsu tērauda rūpniecību,” Džavids piebilda, atklājot, ka viņam ir bijušas veiksmīgas sarunas ar konkurences komisāru par kompensēšanas shēmu energoietilpīgām nozarēm.

Shēma, kas gaida ES atbalsta apstiprinājumu, būtu jāievieš no nākamā gada aprīļa.

Pašlaik Lielbritānija saskaras ar miljoniem mārciņu izmaksām, lai izpildītu jaunās ES emisiju regulas. Pēc sanāksmes, iespējams, Lielbritānijai tiks dots no diviem līdz četriem ar pusi gadiem ilgāks laiks, izpildītu emisijas prasības.