Ēlerte: Rīgas satiksmē valda “melnais caurums”

Kamēr mums nav pārliecības, ka “Rīgas satiksme” (RS) ir labi pārvaldīts uzņēmums, valstij mest tur iekšā miljonus būtu vienkārši amorāli, tā intervijā LTV raidījumā “Sastrēgumstunda” sacīja partijas “Vienotības” Rīgas domes frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Ēlerte norādīja, ka pašlaik neesot radusies pārliecība, ka RS savus līdzekļus izmanto efektīvi un runāt par to, ka valstij jāfinansē uzņēmums būtu amorāli.

Pēc Ēlertes domām, Rīgas domes lēmums, kas paredz palielināt biļešu cenu līdz 1, 15 euro par vienu braucienu, ir sasteigts un nepārdomāts, savukārt RS valda “melnais caurums”.

Ņemot vērā Valsts kontroles (VK) veikto revīziju, kurā RS tika konstatēti 16,36 miljoni eiro nelietderīgi izmantoti līdzekļi, dotāciju piešķiršanai no valsts puses nav pamata, norādīja Ēlerte.

Šim apgalvojumam piekrita arī uz diskusiju uzaicinātais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) padomnieks Dainis Locis, kurš norādīja, ka gaidīt dotācijas no valsts situācijā, kurā Rīgā tiek veikta sociālā politika, neesot pieļaujami.

Locis kategoriski noraidīja Rīgas domes apgalvojumus, ka biļešu cenu paaugstināšanā būtu vainoja valdība, kas pēdējā mirklī nav ņēmusi vērā opozīcijas priekšlikumu par dotāciju piešķiršanu nerīdzinieku pārvadāšanai sabiedriskajā transportā.

Locis norādīja, ka atlaides atsevišķām iedzīvotāju grupām ir jānodrošina no pašvaldības budžeta līdzekļiem un Rīgas domes apgalvojumi, ka valsts bija solījusi piešķirt šīs dotācijas neesot korekti.

Ministrs paskaidroja, ka jau no sākta gala runa esot bijusi par to, kā dotāciju jautājumu risināt ar pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda starpniecību nevis par to, kā atvēlēt no valsts budžeta miljonus RS.

Raidījumā diskusijā piedalījās arī Rīgas domes Satiksmes komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica ,«Rīgas satiksmes» priekšnieks Leonīds Bemhens un Valsts kontroliere Elita Krūmiņa, taču Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs diskusijā atteicās piedalīties, aizrunājoties ar citiem plāniem.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.