Putina runasvīrs: Rietumi vēlas pasliktināt Krievijas ekonomisko situāciju un gāzt Putinu

Rietumvalstis, izmantojot Ukrainas krīzi, vēlas gāzt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ir pārliecināts Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Peskovs intervijā laikrakstam “Argumenti i fakti” paziņoja, ka rietumvalstis izmanto krīzi Ukrainā, lai piemērotu sankcijas Krievijai un pasliktinātu lielvalsts ekonomisko situāciju, tādējādi panākot Putina gāšanu.

Pēc Peskova domām, rietumvalstis cenšas izolēt Putinu no starptautiskās politikas un vaino Putinu Ukrainas konfliktā savtīgu interešu vadītas.

“Rietumi nekad neliks Krieviju mierā. Un iemesls nav Krima, tik pat labi viņi var izdomāt citu iemeslu,” norādīja Peskovs.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas ekonomiskā situācija tiek kontrolēta neskatoties uz nelikumīgajām sankcijām no Eiropas Savienības (ES) puses, kas tika noteiktas Ukrainas krīzes sakarā, un to radītājām sekām – zemajam naftas cenām un rubļa vērtības krituma.

Peskovs norādīja, ka Krievija nevar atrisināt krīzi Ukrainā kā to pieprasa Rietumi un pašlaik tā darot visu iespējamo, ko vien var šajā situācijā, lai izbeigtu Ukrainas konfliktu.

Krievijas prezidenta preses sekretārs norādīja, ka cer, ka Minskas grupa turpinās savu darbu un tā rezultāts būs pamats līderu sanāksmei.

Pēc Peskova domām, Ukrainas notikumi norāva starptautiskās diplomātijas maskas un atklāja rietumvalstu patiesās sejas, kas ir – ideoloģiska, mediju, politiska un diplomātiska konfrontācija.

Intervijā Peskovs pieminēja arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles publiskos izteikumus, ka Putins netiks aicināts uz G7 sanāksmi, kurus viņa pamatoja ar to, ka septītnieka valstīm ir svarīgas dažādas vērtības, kuras Krievija ir pārkāpusi, anektējot Krimu un izvēršot savu agresiju Austrumukrainā. Atbildot uz kancleres izteikumiem, Peskovs norādīja, ka Putins nemaz negaida šādu uzaicinājumu.

Tikmēr ASV vēstnieks Krievijā Džons Tefts norādīja, ASV ar sankcijām cenšas panākt nevis Krievijas valdības, bet gan lielvalsts politikas maiņu.