Eksperti pauž bažas par stagnāciju nekustamā īpašuma tirgū

Patlaban nav novērojamas nekādas nekustamā īpašuma tirgus pārkaršanas pazīmes, drīzāk varētu būt runa par stagnāciju tirgū ,tā diskusijā “Kustība nekustamā īpašuma tirgū” izteicās nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Pēc viņa teiktā, pērn sērijveida dzīvokļu tirgū bija novērota cenu samazināšanās par 1,5%, bet šogad gaidāms cenu kāpums aptuveni 10% robežās. Vienlaikus cenas jau kādus 10 gadus aug ļoti mēreni un netuvojas 2007. gada jūlija rekordam – 1620 eiro par kvadrātmetru.

Šmits norādīja arī uz to, ka būvniecības izmaksas divu gadu laikā ir augušas no 950 eiro par kvadrātmetru līdz 1400 eiro par kvadrātmetru. Tieši šī iemesla dēļ vairāki attīstītāji esot atteikušies no projektu realizācijas un pēc Šmita domām tas liecina par tirgus stagnāciju nevis attīstību, jo iedzīvotāju maksātspēja nav tik strauji augusi kā būvniecības izmaksas.

Savas likumsakarības tajā saskata arī Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš, kas atzīst, ka liela daļa nemaz nemēģina savu īpašumu pārdot paši, bet uzreiz vēršas pie Pērkam.lv: “Ir redzams, ka daudziem savu īpašumu pārdot pašu spēkiem šobrīd ir grūti. Nevaru teikt, ka nav pieprasījuma, bet esošie piedāvājumi ne visiem ir atbilstoši, un runa nav tikai par finansiālajām iespējām, bet arī īpašuma atrašanos vietu u.tml.”

Pērkam.lv piedāvā ātru un ērtu servisu, kas pērk dzīvokļus, mājas, zemi un mežus, piedāvājot tūlītēju samaksu. Šis serviss ir lieliska iespēja, ja nevēlies ilgi gaidīt uz pircējiem vai maksāt starpniecības procentus mākleriem.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu, kā arī ļaujot izvairīties no problēmām, kas saistītas ar kādas puses negodprātīgu rīcību – visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija >>> https://pieteikums.lv/perkam

Publicitātes materiāls