Eksperti: Īpašumu pircēji gaida mirkli, kad cenas sāks ievērojamāk kristies

Vasara nav nesusi cerētos rezultātus nedz pārdevējiem, nedz pircējiem, secināts nekustamo īpašumu aģentūras “Latio” jaunākajā “Mājokļu pircēju pārliecības indeksā”.

Neskatoties uz to, ka augusts uz kopējā vasaras fona ir aktīvāks, pārdošanā esošo objektu skaits sarucis līdz sen nepieredzētam minimumam. “Latio” darījumu vadītāji novērojuši izteiktu piedāvājuma trūkumu, ko savukārt lielā pieprasījuma apstākļos cenšas izmantot pārdevēji – nereti privātmāju pārdošanas cenas ir krietni virs vidējā tirgus līmeņa. Īpašnieki nelabprāt apsver cenas samazinājumu, un ir gatavi gaidīt. Eksperti lēš, ka runāt par cenu izmaiņām īpašniekus, iespējams, mudinās aukstās sezonas iestāšanās, kā arī augošie kredītmaksājumi tiem, kuru īpašumi ir ieķīlāti. Tomēr precīzi prognozēt cenu izmaiņas šobrīd ir pāragri.

Kā rezultātus komentē Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš, šobrīd mājokļu tirgū vērojama stagnācija, ko var skaidrot ar inflāciju un aizvien paaugstināto EURIBOR.

“Ir redzams, ka īpašumus pārdot kļūst arvien grūtāk, jo šobrīd ir daudz neskaidru apstākļu, kā rezultātā pircēji gaida to brīdi, kad īpašumu cenas sāks ievērojamāk kristies. Savukārt tie, kas izlēmuši nenogaidīt, izvēlas daudz lētākus īpašumus, nereti vien pat izskatot arī zemākas kvalitātes ēkas,” savos novērojumos dalās A. Bērziņš.

Kā skaidro “Latio” nekustamo īpašumu darījumu vadītājs Atis Skrastiņš, cenu līmenis ir lēni un stabili augošs, bet ne investīciju ieguldījumiem aicinošs. Daļa cilvēku, kas lemj par labu privātmājas iegādei, īpašumu pērk par saviem līdzekļiem bez bankas finansējuma, bet šādu pircēju īpatsvars nav lielāks par 20%.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Turklāt visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija un pieteikuma forma >>> www.perkam.lv

Publicitātes materiāls