EK: Grieķijai būs nepieciešamas turpmākas reformas

Grieķijai būs nepieciešams veikt turpmākas reformas, lai iegūtu pirmo daļu finansiālā atbalsta, pirmdien sacīja Eiropas Komisijas (EK) oficiālā pārstāve Mina Andrejeva.

Preses konferencē Andrejeva norādīja, ka reformas, kas bija nepieciešamas, lai uzsāktu sarunas starp iestādēm un Grieķiju par jaunu atbalsta programmu tika pabeigtas laikā un tās ir apmierinošas, saskaņā ar 12. jūlijā noslēgto vienošanos.

Viņa pavēstīja, ka Eiropas Savienības (ES) pārstāvji un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) kreditori ir ieradušies Atēnās lai nekavējoties sāktu sarunas ar Grieķijas valdību par jaunu finansiālu atbalstu.

“Iestāžu komandas atrodas Atēnās un nekavējoties ir sācies darbs pie sarunām,” sacīja EK pārstāve uzsverot, ka novērojams progress. Vienlaikus gan Grieķijas valdība norāda, ka sarunas tiks sāktas vien otrdien.

Jau vēstīts, ka tuvojoties vēl vienam termiņam, Grieķijas parlaments apstiprināja otro politikas izmaiņu paketi, ko valsts kreditori bija pieprasījuši pieņemt pirms detalizētāku sarunu sākšanās par 86 miljardu eiro glābšanas programmu.