Krievija apsver iespēju aizliegt ziedu importu no vairākām Eiropas valstīm

Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” apsver domu aizliegt ziedu importu no vairākām Eiropas valstīm, tai skaitā Latvijas.

Dienests “Rosseļhoznadzor” paziņojis, ka varētu aizliegt ziedu importu no Vācijas, Čehijas, Slovākijas, Itālijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, norādot, ka šo valstu fitosanitārie dienesti sertificē ziedus, kas audzēti Nīderlandē. Pēc dienesta informācijas, tie neatbilst Krievijai drošības prasībām un tādējādi būtu aizliedzami.

Dienests analizējis pārkāpumus ziedu sūtījumos no Nīderlandes un atklājis 606 karantīnas gadījumus, no kuriem vairāk nekā puse bijuši Nīderlandē audzētie ziedi.

Tāpat secināts, ka ziedi no dažām citām valstīm, tai skaitā Latīņamerikas, sūtīti uz Krieviju caur Nīderlandi, kas nozīmē, ka tie vairs neatbilst Krievijas drošības prasībām.

Tāpat pie valstīm, kas sertificē ziedu importu, pieskaitāmas Polija, Čehija, Slovākija, Itālija, Lietuva un Latvija.

Tie pieļauts, ka “Rosseļhoznadzor” būs pietiekams pamats, lai noteiktu aizliegumu un tas būs spēkā arī tad, kad tiks atcelts Rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, tai skaitā Grieķijas, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.