Eiropas Savienība pagarinās sankcijas pret Krieviju

Rietumvalstu sankcijas pret Maskavu tiks atceltas tikai tad, kad Krievija izpildīs savas Minskas līguma saistības, paziņoja Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers 15. novembrī pirms G20 valstu samita Turcijā.

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas norādīja, ka pastāv iespēja, ka Rietumvalstis atcels sankcijas pret Kremli, taču tikai tādā gadījumā, ja Maskava īstenos visus punktus, kuri ir atzīmēti Minskas līgumā. Kamēr šīs saistības netiks pildītas, ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju paliks spēkā.

ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru, ja vien ES neizlems to pagarināt, taču jau iepriekš vēstīts, ka Eiropas Savienība un ASV gatavojas saglabāt spēkā sankcijas pret Krieviju, lai palielinātu izredzes īstenot pamieru Ukrainā.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas. Krievija gan vairākkārt ir norādījusi, ka Ukrainas austrumos necīnās Krievijas armija un visu vainu novēlusi uz medijiem, kas pēc Krievijas domām, nav ticami pierādījumu avoti.