Eiropas Komisija turpina pārbaudīt aizdevuma saistību izpildi

Šonedēļ Eiropas Komisija (EK) kopā ar Starptautisko Valūtas fondu turpina pārrunas ar Latvijas amatpersonām un nozaru ministrijām par tālākajiem soļiem budžeta veidošanā. EK Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorāta delegācijai jānoskaidro, kā Latvijas valdība pilda saistības, ko tā apņēmusies izpildīt “Saprašanās memorandā starp Eiropas Kopienu un Latvijas Republiku”, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā speciālists Ivars Bušmanis.

Rīt pulksten 13:00 plānota tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, kā arī ar Finanšu ministrijas, Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārstāvjiem. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt, kā noris darbs pie jaunā budžeta veidošanas un kāda varētu būt plānotā valsts budžeta deficīta ietekme uz vidējā termiņa stratēģiju.

Kā jau, tiekoties ar jauno valdības vadītāju Eiropadomes laikā,  apliecinājis ES ekonomikas un finanšu lietu komisārs Hoakins Almunja, “Eiropas Komisija turpinās sniegt konsultācijas jaunajai Latvijas valdībai attiecībā uz programmas īstenošanu.” Eiropas Savienības aizdevuma priekšnosacījums ir valsts spēja īstenot ambiciozus ekonomikas un budžeta korekcijas pasākumus. Valsts attīstība jāparedz tālāk par šī gada budžetu, tāpēc vissvarīgākā ir ekonomikas stabilizācijas programmas izpilde vidējā termiņā, uzsver EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

Eiropas Savienības vidēja termiņa finansiālo atbalstu 3,1 miljarda eiro apmērā paredzēts sniegt sešos maksājumos. Eiropas Komisija regulāri un cieši uzrauga piešķirto līdzekļu izlietojumu atbilstoši paredzētajam mērķim, tāpēc Rīgā uzturas EK Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorāta eksperti direktores Elenas Floresas vadībā.

Avots: www.bna.lv