Dzintars: Indriksone varētu kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Viens no ekonomikas ministra amata kandidātiem varētu būt līdzšinējā Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA), šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Dzintars atzina, ka premjera lēmums atlaist ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (Nacionālā apvienība) nebūt nestiprina ne “līdzsvaru, ne stabilitāti” koalīcijā. Domstarpības un konflikti koalīcijā būs arī turpmāk, taču, pēc viņa teiktā, šis “valdības sastāvs” nostrādās līdz Saeimas šī sasaukuma beigām.

“Negribu bērt pelnus uz galvas koalīcijai un teikt, ka viss ir slikti, bet par daudzām svarīgām lietām diemžēl ir jācīnās un labi lēmumi ir jāvelk kā ar knīpstangām,” atzina Dzintars.

Viņš norādīja, ka pašlaik nav redzami šķēršļi Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārās sekretāres Ilzes Indriksones apstiprināšanai ekonomikas ministres amatā: “Ilze Indriksone strādājusi tandēmā ar Jāni Vitenbergu, bijusi komandā, zina par visām aktualitātēm vissmalkākajās detaļās, viņai vismazāk laika būtu nepieciešams šobrīd ieskrējienam.”

Balsojums par vakantajiem ekonomikas un iekšlietu ministra amatiem, visticamāk, būs nākamās nedēļas Saeimas sēdē.

Runājot par iekšlietu ministra amatu, viņš uzsvēra, ka “ņemot vērā ģeopolitisko kontekstu, ļoti būtiski, ka iekšlietu nozari vada ministrs, kam sabiedrībā ir uzticība. Tā uzticība pēc 9. un 10. maija bija zaudēta ne tikai Nacionālās apvienības atbalstītājiem.”

Foto: Saeimas kanceleja