Dombrovskis prognozē, ka ekonomikas izaugsme Latvijā turpināsies

Runāt par taupības pasākumiem attiecība uz nākamā gada budžetu nav pamata, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis pastāstīja, ka tiek plānots, ka ekonomikas izaugsme Latvijā turpināsies, norādot, ka budžeta iespējas pakāpeniski pieaugs: “Skaidrs, ka šis pieaugums ne tuvu nebūs tik straujš kā iepriekš bija iecerēts un kā gribētos,” vienlaikus uzsvēra Dombrovskis.

EK viceprezidents aicināja budžeta jautājumam pieiet piesardzīgi un norādīja, ka bijušo, ka arī esošo finanšu ministru brīdinājumos ir jāieklausās.

“Ja turpinās ekonomikas izaugsme, tad var prognozēt, ka turpinās arī nodokļu ieņēmumi un līdz ar to nav pamata runāt par taupības pasākumiem, bet iespējas finansēt papildus tēriņus būs stipri ierobežotas,” norādīja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka pavisam nesen bijušais finanšu ministrs Andris Vilks izteicās, ka ir sagaidāma valdības maiņa, jo šī pārāk ātri un izšķērdīgi tērē valsts budžetu neparedzētiem gadījumiem. Premjerministre Laimdota Straujuma gan norādīja, ka uztraukumam nav pamata- valdība nekritīs un budžets Latvijā ir stabils.