Dombrovskis: Ir pāragri spriest par ekonomisko sankciju radītajām sekām

Pagaidām ir pāragri spriest par ekonomisko sankciju sekām uz Latvijas, kā arī Eiropas Savienības (ES) ekonomiku, LTV raidījumam «Rīta Panorāma» uzsver Eiropas parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis (V).

Lielākā neskaidrība šajā jautājumā ir neziņa, jo pašlaik nav zināma, kāda būs Krievijas atbildes reakcija uz sankcijām. Tas varētu būt zināms tuvāko nedēļu vai pat mēnešu laikā. Jebkurā gadījumā jāuzsver, ka ekonomiskās sankcijas ir pamatots ES solis, raksta portāls Apollo.lv.

Dombrovskis stāsta, ka Krievijai tika doti signāli un tika pateikts – ja tā nesāks deeskalēt situāciju, ES spers nākamos soļus. Tā kā Krievija nevēlas to darīt un turpina atbalstīt kaujiniekus, piegādājot bruņojumu, kā arī finansējumu, tad bija nepieciešams ieviest sankcijas, kuru mērķis ir likt Krievijai izvēlēties deeskalāciju.

Viennozīmīgi, ka ekonomisko sankciju sekas būs jūtamas visā Es. Savukārt, ja Krievija izvēlēsies deeskalēt situāciju, tad sekas būs mazākas.

Dombrovskis uzsver, ka Latvijā jāstrādā uz to, lai ekonomiskā izaugsme turpinās.

Diemžēl agresija ir Krievijas izvēle, un, ja ES un ASV uz to tikai noraudzītos, tas būtu nopietns risks mazajām Krievijas kaimiņvalstīm.