Cik lielā mērā Latvijas ekonomisko situāciju ietekmē pret Krieviju ieviestās sankcijas?

Lai gan iepriekš izskanējis viedoklis, ka Eiropas Savienības (ES) noteiktās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju neietekmēs Latvijas ekonomiku, sabiedrībā sākušās raisīties bažas par solījumu patiesumu.

Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, ja Krievija vērsīsies pret Latviju, tad mūsu valsts ekonomika piedzīvos postošu kritumu. Tiek gan norādīts, ka sekas nelīdzināsies 2009.gadā piedzīvotajam 18% iekšzemes kopprodukta (IKP) kritumam.

Dombrovskis norāda, ka pirmās Ukrainas krīzes sekas tika izjustas krietni ātrāk kā pirms sankciju ieviešanas, proti, maijā Latvijas eksports uz Krieviju samazinājās par 16 %.

Ekonomikas ministrs norāda, ka vislielākās bažas rada pārtikas nozare, kas rada pusi no Latvijas eksporta. Tik pat ievainojama nozare ir tranzīta un enerģētikas joma.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs gan mierina, ka ieviestās sankcijas pret Krieviju neatstās būtiskas sekas uz mūsu valsts ekonomiku, norādot, ka pašlaik Latvijā notiekot psiholoģiska propagandas darbība.

Pēc Rinkēviča domām Latvijas sabiedrība tiek noskaņota negatīvi, kas esot kā sākums atbildes reakcijai no Krievijas puses.

Jau ziņojam, ka vakar, 30. jūlijā, Krievija noteikusi augļu un dārzeņu importa aizliegumu no Polijas, norādot, ka ierobežojumi attieksies uz visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Tādā veidā Krievija mēģina atriebties par ES piespriestajām ekonomikas sankcijām.