Apķīlāti žurnāla IR izdevēja aktīvi

Rīgas Centra rajona tiesa, apmierinot maksātnespējas administratora pieteikumu, nolēmusi apķīlāt žurnāla “Ir” izdevēja a/s “Cits medijs” aktīvus 22 979 eiro apmērā. Lēmums pieņemts civillietā, kurā Sprūds vēršas pret “Ir” saistībā ar žurnāla pētnieciskajām publikācijām, prasot kompensāciju par goda un cieņas aizskaršanu.

Rīgas Centra rajona tiesa tiesnese lēmumu par a/s “Cits medijs” naudas un mantas apķīlāšanu 22 979 eiro apmērā pieņēmusi, apmierinot maksātnespējas administratora pieteikumu par prasības nodrošināšanu civillietā, kurā maksātnespējas administrators Māris Sprūds šo summu norādījis kā kompensāciju, vēršoties pret žurnāla “Ir” publikāciju “Maksātnespējas ķēķis”. Šī 2012.gada septembra publikācija ir daļa no rakstu sērijas, kurā žurnāls “Ir” stāsta par problēmām maksātnespējas administrēšanas procesā.

Civillieta pēc Sprūda prasības par goda un cieņas aizskaršanu ierosināta jau 2012.gada decembrī, taču tiesa pusotra gada laikā joprojām nav sākusi tās izskatīšanu pēc būtības. Lieta tiek novilcināta, pusēm neierodoties tiesā un piesakot prasību par nodrošinājumu.

Redakcija gan apgalvo, ka žurnāls “Ir” turpinās iznākt. Šī būšot jau ceturtā reize neilgā laikā, kad tiesa lems par prasības nodrošinājumu a/s “Cits medijs” aktīviem.

Šī nav vienīgā lieta, kas šobrīd tiek izskatīta pret žurnālu “Ir”. Arī kādreizējais maksātnespējas administrators un Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis vērsies tiesā ar pieteikumu par goda un cieņas aizskārumu pret žurnālu un tā izdevēju.