Daugavpilij ir skaidrība par šķeldas piegādēm siltumenerģijas ražošanai, taču problēmas sagādā dabasgāzes piegādes

Gāzes piegādātāji pašlaik nevēlas slēgt ilgtermiņa līgumus, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Pēc viņa teiktā, Daugavpilī siltumenerģijas ražošanā aptuveni 15% ir privātajās rokās, pārējais – pašvaldībai, un pusi no tā ražo no gāzes, otru pusi izmatojot šķeldu. Savukārt attiecībā uz gāzes piegādēm ir būtiski sarežģītāk – pilsētai nav līgumu par to piegādi šoziem, jo piegādātāji piedāvājot vien īstermiņa līgumus uz vienu mēnesi.

“Attiecībā uz tiem 42%, no kuriem nepieciešams “atkratīties” – no tās dabasgāzes, šobrīd pie pastāvošajām izmaiņām likumdošanā par ierobežojumiem iegādāties gāzi no Krievijas mums ar EM un FM top projekts par vēl vienas šķeldas katlu mājas būvniecību pilsētā,” sacīja Elksniņš.

“Par atlikušajiem 20% dabasgāzes – šobrīd mēģinām pārkonstruēt, lai izmantotu nevis dabasgāzi, bet propānu-butānu, kas ir 3-4 reizes lētāks. Ir izsludinātas iepirkuma procedūras, lai to varētu realizēt. Provizoriski ar janvāri, februāri mēs to varētu veikt,” turpināja Daugavpils mērs.

Savukārt komentējot padomju laika pieminekļu demontāžu, viņš norādīja, ka Daugavpils šajā gadījumā ar vienbalsīgu domes deputātu lēmumu ir vērsusi Satversmes tiesas uzmanību uz minētajām likumdošanas nepilnībām. “Un tas pieteikums, ko dome saņēma par ielu pārdēvēšanu.. viņš tādas sagatavots uz celīša. Šobrīd mums bija iesniegums, piemēram, par Puškina, Mendeļejeva, Dostojevska ielas pārdēvēšanu. Kādas problēmas valstī tiek risinātas? Problēmas valstī ir absolūti citas.”