Kariņš: Ja izturēsim, Krievijai pēc šīs ziemas iespējas šantažēt Latviju un pārējo Eiropu izzudīs

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir pārliecināts par Latvijas spēju nodrošināt gāzi mājsaimniecībām apkures sezonai. Šorīt intervijā LTV Kariņš pauda, ka mums ir gāzes stratēģiskās rezerves, kuras ir domātas tieši gadījumā, ja Krievija desinhronizētu Baltijas valstis.

Kariņš stāstīja, ka Inčukalna krātuvē “Latvijas gāzes” vārdā ir vairāk nekā pietiekami gāzes Latvijas mājsaimniecībām visai apkures sezonai: “Inčukalna krātuvē “Latvijas gāzes” vārdā ir vairāk nekā pietiekami gāzes mūsu mājsaimniecībām visai apkures sezonai. Fiziski uz vietas ir. Valdība pieņēma lēmumu, ka “Latvijas gāze” šo gāzi nedrīkst un nevarēs nekur citur iztirgot. Ja “Latvijas gāzei” būs kādas iekšējās grūtības, mums ir procedūra vietā, ka to darbu pārņems “Latvenergo”. Caur “Conexus” mēs zinām pilnu ainu, kas faktiski ir krātuvē. Neklausīsimies tik daudz, ko saka faktiski viens “Gazprom” kontrolēts uzņēmums Latvijā.”

“Mums ir gāzes stratēģiskās rezerves, kuras ir domātas tieši gadījumā, ja Krievija desinhronizētu Baltijas valstis. Mums būtu vairāk jādarbina TEC. Mums šī gāze rezervei ir,” sacīja premjers.

Kariņš aicināja izturēt ziemu, pēc kuras kļūs labāk: ” Šī ir liela ģeopolitikas spēle, kurā esam iesaistīti. Mūsu uzdevums ir turēt mieru, saprast, ka maksājam, jo Krievija uzbrūk Ukrainai. Ja mēs izturēsim, esmu pārliecināts, ka izturēsim, Krievijai pēc šīs ziemas iespējas šantažēt Latviju un pārējo Eiropu izzudīs.”

“Mēs katrs individuāli varam taupīt, esmu pārliecināts, ka visi to darīs cenu dēļ. Esmu uzdevis visām valsts iestādēm izstrādāt plānu, pēc divām nedēļām apstiprināsim, ko tieši valsts pārvaldē darīsim. Ziema mums visiem būs grūta,” sacīja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja