Čakša par pedagogu piketu: Streika prasības ir izpildītas

21. maijā plkst. 11 pie valdības ēkas notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots izglītības nozares darbinieku pikets, pieprasot turpināt solīto pedagogu darba slodzes balansēšanas visām pedagogu grupām, kā arī kategoriski nepiekrītot Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam pāriet uz 40 stundu nedēļu kā pilnu pedagogu darbu slodzi. Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pauž neizpratni par šādu arodbiedrības lēmumu.

Čakša norādīja, ka IZM pie sarunu galda ar LIZDA nav saņēmusi atbildi uz jautājumu, kādas streika prasības nav izpildītas.

“Notiek interpretācija par atsevišķiem punktiem, un lielākā diskusija ir par to, ko nozīmē pedagogu slodžu sabalansēšana. Ja raugāmies uz konkrētajiem punktiem, kas ir streika prasībās, esmu pārliecināta, ka mēs tās esam izpildījuši,” norādīja Čakša.

“Lielākā diskusija ir par to, vai tiek centralizēti noteikts visiem skolotājiem vienāds slodzes sastāvs vai tā tomēr skolas autonomijas ietvaros ir skolas direktora atbildība, jo skolotāji ir dažādi, arī dažādi mācību priekšmeti un prasmes,” piebilda ministre.

“Arodbiedrībai jāuzdod jautājums, par ko īsti ir strīds, jo, ja mēs runājam par atalgojuma pieaugumu un sabalansētu darba dienu, tad mūsu piedāvājums šobrīd ir tieši vērsts uz to, lai skolotājiem būtu atalgojuma pieaugums un nebūtu pārslodzes,” sacīja Čakša.

Foto: Valsts kanceleja