BTA labprāt iegādātos BALTAS filiāļu tīklu

Kā šodien medijiem paziņojis apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (BTA) valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus, sabiedrība labprāt izskatītu iespēju iegādāties apdrošināšanas sabiedrības BALTA aktīvus.

“Diemžēl visu sabiedrību BALTA iegādāties diez vai varēsim, jo to, visticamāk, neļautu Konkurences padome – veidotos dominējošs stāvoklis,” viņš norādīja.

BTA, izvērtējot BALTAS kapacitāti un atļauju saņemšanas iespējas, nonācis pie secinājuma, ka vislabprātāk pārņemtu BALTA filiāļu tīklu. “BTA jau ir plašs filiāļu tīkls, bet Latvijas tirgus sevišķā iezīme ir tāda, ka apdrošināšanas pakalpojuma izmantotājs vēlas saņemt servisu klātienē, un to ņemam vērā. Analizējot BTA un BALTA filiāļu tīklu, redzam, ka tikai atsevišķās vietās abu apdrošināšanas sabiedrību tīkli pārklājas, tāpēc BTA labprāt iegādātos tieši BALTA filiāles,” skaidro Lucaus.

Savukārt, AAS BALTA jau noreaģējusi uz BTA pārstāvja publiski pausto viedokli, attiecībā uz vēlmi pārņemt „RSA Group” biznesu Latvijā, un informē, ka ir ar to iepazinusies.

„Esam ar interesi iepazinušies ar BTA pārstāvja publiski izteiktajām vēlmēm, kas raksturo pašreizējo un konkurences piesātināto situāciju apdrošināšanas tirgū Latvijā,” norāda BALTA valdes priekšsēdētājs Ķestutis Šerpitis.

Kā izsakās BALTA pārstāvis, šie BTA izteikumi acīmredzot balstīti uz iepriekš ziņu aģentūras „Bloomberg” atspoguļotajām ziņām par „RSA Group” tālākajiem plāniem attiecībā uz BALTA, kuras pati „RSA Group” it kā nav nemaz apstiprinājusi.

“Protams, mums glaimo augstais vērtējums, kas izteikts BALTA filiāļu tīklam – arī mēs paši pamatoti lepojamies ar to un zinām, ka mūsu klientiem ir lieliskas iespējas iegādāties mūsu pakalpojumus labākajā un plašākajā filiāļu tīklā Latvijā,” viņš rezumē šodien izveidojušos neklātienes diskusiju.