Attieksme pret saimniekošanu atšķir Ventspili no citām pilsētām

Jau no seniem laikiem pastāv uzskats, ka labu saimnieku raksturo spēja rūpēties par savu saimi. Šī atziņa attiecināma arī uz mūsdienām, jo no tā, kā izskatās Latvijas pilsētas, uzreiz var pateikt, kas ir to saimnieks. Un runa nav tikai par spēju strauji attīstīt pilsētas infrastruktūru vai nodrošināt darba vietas, atvērt jaunas rūpnīcas, samazināt budžeta izdevumus, uzlabot sadzīves apstākļus vietējiem iedzīvotājiem, bet tieši par to, cik skaista un kopta ir konkrētās pilsētas vide tās iedzīvotājiem un viesiem.

Skaistumu var saskatīt ikvienā sīkumā, bet kā tad pateikt, ka pilsētas mērs saimnieko godam, ja runa nav par ekonomiskajiem rādītājiem? Pavisam vienkārši – aplūkot, kā tur iesākas pavasaris – vai ar tukšām, pelēcīgām ielām vai krāšņi un uz patīkamas nots?

Šodien neapšaubāmi viena no sakoptākajām Latvijas pilsētām ir Ventspils, kura noteikti var kalpot par paraugu pārējām. Tā pārsteidz ar dažādajām izklaides iespējām un krāšņiem apskates objektiem, kā arī sakoptu un gaumīgi iekārtotu pilsētvidi.

Iebraucot Ventspilī, nevar nepamanīt tās sakopto apkārtni, pilsētas dārzus, parkus un skvērus, kā arī daudzveidīgo un bagātīgo dabas ainavu. Pavasari pilsēta ir sagaidījusi ar cerībām un prieku – visapkārt mirdz skaistas puķu dobes, Lieldienu rotājumi un krāšņas strūklakas, kas priecē ventspilniekus un Ventspils viesus. Protams, var teikt, ka ikvienā pilsētā atnāk skaists pavasaris, tomēr atšķirība ir pieejā – vai klusi un bez pārsteiguma atklājam vienu strūklaku, vai rīkojam īpašu strūklaku atmodināšanas šovu ar dziesmām un dejām.

Strūklaku modināšanas svētki Ventspilī

Ventspils strūklakas ir atmodinātas! 🙂

Posted by Latvija par Lembergu on svētdiena, 2017. gada 23. aprīlis

To pašu var teikt arī par ziediem. Tie noteikti sastopami katrā pilsētā, taču tieši Ventspilī lielu lomu pilsētas tēlā spēlē ziedu kompozīcijas, kuras katru gadu tiek iekoptas apstādījumos Ventspils ielās, parkos, dārzos un skvēros. Tāpat Ventspilī vasaras sezonā puķoti tērpi tiek darināti 9 figurālām ziedu skulptūrām, no kurām iespaidīgākā ir Lielā ziedu gotiņa, kas gozējas Sarkanmuižas pļavā, kā arī tiek uzstādītas puķu piramīdas, apgaismes stabos iekārti puķu podi un veidoti daudz citu ziedu rotājumu. Kopumā ik gadu pilsētu rotā simtiem tūkstoši puķu.

Tā vien šķiet, ka visu gadu Ventspilī valda svētki, jo pilsētā rādītā atmosfēra ir patīkama un draudzīga. Pilsēta priecē ne tikai ar savu brīnišķīgo izskatu, bet arī ar unikāliem pasākumiem, kas ik gadu tradicionāli pulcē neskaitāmus viesus – vispirms jau Ventspils pilsētas svētki, “Piektdienas vakara pastaiga”, kuras ietvaros pilsētas laukumos un parkos iespējams dzirdēt dažādu žanru mūziku, redzēt kino un baudīt mākslu dažādām gaumēm un vecumiem, Jūras svētki, Zilā karoga pacelšanas svētki, nacionālo kultūras biedrību festivāls “Ventspils vainags”, Starptautiskais mūsdienu ritma mūzikas festivāls, Smilšu festivāls un daudzi citi.

Nav šaubu, ka pilsēta ir īstena Kurzemes pērle un šo vārdu nes godam. Rodas pārliecība, ka pilsētas mērs Aivars Lembergs ar rūpīgu attieksmi pieiet katram sīkumam – tam, kā pilsētā izskatās, kas tajā notiek un pats galvenais, kā jūtas tās iedzīvotāji. Nav pārsteigums, ka ventspilnieki atbalsta savu mēru, jo kura gan cita pilsēta vēl var lepoties ar tādu skaistumu, kas visu cauru gadu priecē iedzīvotājus un tās viesus? Lai arī ko priekšvēlēšanu laikā solītu citi, pilsēta jau tagad plaukst un zeļ, un pilsētniekiem ir patīkami apzināties, ka ir kāds, kas savus vārdus tik tiešām pierāda ar darbiem.