«Ātro kredītu» krāpnieces: izdodas izmānīt teju 5000 eiro

Alūksnes rajona prokuratūras prokurore jūlija sākumā tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par krāpšanu, maksāšanas līdzekļa un tā pieejas datu izkrāpšanu un nelikumīgu izmantošanu apsūdzētas divas personas, portāls «Apollo» uzzināja prokuratūrā.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga pavēstīja, ka saskaņā ar celto apsūdzību 2013.gada sākumā divas sievietes nolēma izkrāpt no dažādām aizdevumu sniedzēju iestādēm «ātros aizdevumus,» nelikumīgi izmantojot citu personu internetbankas kodu kartes ar to pieejas datiem.

Sievietes Alūksnes novadā uzmeklēja personas ar zemiem ienākumiem, kuras ikdienā neizmanto datoru un nepārzina internetbankas iespējas, kā arī, kurām nav negatīva kredītvēsture. Viņas tām paziņoja nepatiesas ziņas par it kā notiekošo labdarības akciju, kuras ietvaros tiek ziedoti naudas līdzekļi trūcīgiem cilvēkiem. Tad no šīm personām izkrāpa viņu bankas kontiem piesaistītās internetbanku kodu kartes ar to pieejas datiem it kā datu pārbaudei un «ziedojumu» saņemšanai.

Sievietes, izmantojot datoru ar interneta pieslēgumu, no astoņām dažādām «ātro aizdevumu» sniedzēju iestādēm, nelikumīgi izmantojot citu personu internetbankas kodu kartes ar to pieejas datiem, vairākos paņēmienos gan mēģināja izkrāpt, gan izkrāpa naudu vairāk nekā 4980 eiro, ko pēc tam ieskaitīja savu banku kontos.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas, 193.1 panta otrās daļas un Krimināllikuma 193.panta otrās daļas.

Alūksnes rajonā tiesā atrodas vēl viens kriminālprocess pret apsūdzētajām par tāda paša veida noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kuros viņas bija iesaistījušas citu personu.

Lieta izskatīšanai nodota Alūksnes rajona tiesai.