Asociācijas vadītāja: Latvijas darba tirgū ir vecuma diskriminācija

Darba tirgū Latvijā diskriminē divas grupas – jauniešus un cilvēkus virs 50 gadiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga.

“Ja iepriekš par attālināto darbu runājām tikai atsevišķos gadījumos, tad šobrīd tas mūsu dzīvēs ienācis uz palikšanu. Uzņēmumiem jābūt gataviem profesionāli vadīt gan cilvēkus, kas strādā attālināti, gan cilvēkus, kas strādā birojā, gan tos, kas apvieno abus modeļus,” atzina Selga.

Vienlaikus, pēc viņas teiktā, neraugoties uz to, ka daudzās nozarēs trūkst darbaroku, Covid-19 pandēmijas laikā nereti darbinieki baidās pazaudēt līdzšinējo darbu, ko varētu skaidrot ar to, ka Latvijā darba tirgū ir divas diskriminētas cilvēku grupas – jaunieši pēc vidusskolas beigšanas un cilvēki vecumā virs 50 gadiem: ” Latvijā cilvēki patlaban vairāk turas pie esošā darba, kas viņiem ir, jo baidās no tā, ka var to pazaudēt vai atkal nāks kādi ierobežojumi un viņi varētu ne tik labi pelnīt.”

Viņa sacīja: “Latvijas darba tirgū ir vecuma diskriminācija. Pārsvarā tiek diskriminētas divas cilvēku grupas – jaunieši, kas tikko beiguši vidusskolu un ir bez pieredzes, uzņēmumi nevēlas viņus apmācīt, un otra grupa ir cilvēki vecumā virs 50 gadiem.”

Selga norādīja, ka darba pārrunās patlaban ir divi galvenie jautājumi – kādā režīmā darbinieks gribēs strādāti, proti, klātienē vai attālināti, un vai darba meklētājam ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, jo tā ir obligāta prasība klātienē strādājošajiem.