Ārsts: Prioritāri pret Covid-19 būtu jāvakcinē bērni ar hroniskām saslimšanām

Saslimšana ar Covid-19 vislielākos riskus var izraisīt gados vecākiem cilvēkiem – bērniem šīs slimības gaita pārsvarā norit viegli, tāpēc prioritāri pret Covid-19 būtu jāvakcinē vecvecāki un bērni ar hroniskām saslimšanām, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe.

“Skaidrs ir tas, ka vistrauslākā sabiedrības daļa ir seniori, tāpēc mēs joprojām arī kā bērnu speciālisti sakām, ka primāri jāpierunā omītes un opīšus vakcinēties. Ja mēs runājam par bērniem, tad teorētiski individuāli augstāks risks smagākai slimības gaitai ir tiem bērniem, kuriem ir hroniskas saslimšanas – bērni ar onkoloģiskām slimībām, cukura diabētu, lieko svaru, sirds un plaušu slimībām, bet, ja apkopojam Eiropas datus, kas bija apkopoti par 820 000 bērnu, kuri saslimuši ar kovidu, tad, kā jau es teicu, slimnīcās nonāk nedaudz vairāk par vienu procentu. Faktiski nepārliecinoši – tikai 1/4 daļai bija šīs hroniskās slimības, kas nozīmē, ka šie hronisko slimību bērniņi būtu primāri jāvakcinē, bet principā arī viņiem nav ārkārtīgi augsts risks, ja apkopojam pēdējo gadu datus,” sacīja eksperte.

Ņemot vērā, ka gados jauni cilvēki Covid-19 pārsvarā izslimo viegli un ātri, Snipe aicināja vecākus nevest savas atvases uz slimnīcu uzreiz pēc Covid-19 konstatēšanas, ja nav novērojami smagi simptomi. Lielākoties ārstēšanai būtu jānorit mājās, taču ciešā ģimenes ārsta uzraudzībā.

BKUS virsārste informēja, ka arī BKUS organizēs bērnu vakcināciju pret Covid-19, ja vecāki būs izdarījuši šādu izvēli. Poti ikviens jaunais cilvēks varēšot saņemt jebkurā vietā, kurā tiek veikta bērnu vakcinācija atbilstoši kalendāram.