Latvijas valdība pagaidām negatavo lielo “lokdaunu” uz Jauno gadu

Vakcinācijas sertifikātiem varētu būt atšķirīgi derīguma termiņi atkarībā no vakcīnas, intervijā TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš skaidroja, ka vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš varētu būt trīs mēnešus ilgāks nekā laiks, kad jādodas pēc balstvakcīnas, kas “Janssen” ir divi mēneši, “AstraZeneca” – pieci mēneši, bet “Pfizer/Biontech” un “Moderna” – seši mēneši.

Tas arī nozīmētu, ka Latvijā vakcinācijas sertifikāts būtu spēkā īsāku termiņu nekā citviet Eiropas Savienībā, kur tas ir derīgs deviņus mēnešus.

“Līdz Ziemassvētkiem lēmums par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu būtu jāpieņem,” uzsvēra Pavļuts.

Taujāts, cik operatīvi Latvijas valdība spēs reaģēt ar izmaiņām, ja tādas būs nepieciešamas, Pavļuts pauda pārliecību, ka Latvijas valdība jau operatīvi reaģē šādās situācijās. “Mēs varam pieļaut, ka, ja būs kāda jauna informācija, Latvijas valdība rīkosies operatīvi,” viņš pauda.

Savukārt runājot par bērnu vakcināciju, viņš norādīja, ka vakcīnas pret Covid-19 bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem Latvijā varētu būt pieejamas šonedēļ: “Paredzēts, ka bērnu vakcināciju no 5 līdz 11 gadiem uzsāksim līdz Ziemassvētkiem.”

Pēc viņa teiktā, Latvijas valdība pagaidām negatavo lielo “lokdaunu” uz Jauno gadu: “Redziet, viss būs atkarīgs no tā, kāda būs mūsu rīcība svētkos, kā mums veiksies ar jaunu inficēšanās gadījumu ierobežošanu un, galu galā, kas notiks slimnīcās. Slimnīcās šobrīd situācija ir stabilizējusies. [..] Redzēs, vai ies uz augšu vai drusciņ uz leju, bet tas lielais kritums, ko izraisīja mājsēde, šobrīd faktiski ir izsmelts, tagad jautājums, kā mēs pavadīsim svētkus.”

Foto: Valsts kanceleja