NMPD vadītāja: Sociālo un fizisko kontaktu ierobežošana ir tas, ko vajadzētu turpināt darīt

Par spīti Covid-19 situācijas uzlabojumam labāk turpināt kontaktēties “savos burbuļos”, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

“Pašreizējā situācija ir stabilizējusies, taču katru dienu aizvien nogādājam ārstniecības iestādēs ap 50 cilvēkus, kas nemaz nav maz. Salīdzinot ar iepriekšējo periodu, situācija ir manāmi uzlabojusies,” norādīja Cipule.

“Algoritmi pacientu stacionēšanai tika ieviesti uz neilgu laiku, piecām nedēļām, kad bija lielākā noslodze slimnīcās. Kad novembrī tika atvērtas Covid-19 pacientu gultas, algoritmi tika atcelti. Jau trīs nedēļas strādājam ierastā režīmā, nogādājot stacionāros visus,” turpināja NMPD vadītāja.

Viņa arī uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi turpināt vakcinēties pret vīrusu, jo pagājusī nedēļa nāca ar ne pārāk labām ziņām – pirmreizējā vakcinācija riska grupās ir sabremzējusies.

“Esam zināmā mērā atgriezušies pie iepriekšējā režīma, ar cerībām skatāmies uz slimnīcām, ka tās spēs atkal pārprofilēt Covid-19 paredzētās gultas tiem pacientiem, kuri šo laiku nav guvuši nepieciešamo palīdzību. [..] Neskatoties ne uz ko, aizvien sociālo un fizisko kontaktu ierobežošana ir tas, ko vajadzētu turpināt darīt, vairāk uzturēties savos burbuļos un ievērot visas tās rekomendācijas, kas tiek sniegtas,” teica Cipule.

NMPD vadītāja vērsa uzmanību uz to, ka individuālie riski inficēties patlaban pieaug, jo cilvēki aukstā laikā vairāk meklē iespēju patverties telpās – autoostās, veikalos utml.

“Ne vienmēr viss atkarīgs no tā, ko valdība teikusi. Esam jau divus gadus visi kopā mācījušies to, kā jāuzvedas laikā, kad saslimšanas riski palielinās. Mums veiksmīgi izdevās mazināt saslimstības līkni. Tas ir kā kompliments sabiedrībai, ka esam kaut ko mācījušies,” piebilda Cipule.

Foto: Valsts kanceleja