Apvienojas pārstrādes uzņēmums “Spilva” un dzērienu ražotājs “Gutta”

Orkla grupā ietilpstošo Latvijas uzņēmumu restrukturizācijas ietvaros augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums SIA “Spilva” tiek apvienots ar sulu, nektāru, dzērienu un dzeramā ūdens ražotāju AS “Gutta”, vēsta uzņēmuma abu uzņēmumu sabiedrisko attiecību konsultants Andris Zeļenkovs.

Līdz ar restrukturizācijas procesa noslēgumu, kas plānots 2016. gada janvārī, apvienotajam uzņēmumam būs juridiskais nosaukums SIA “Orkla Foods Latvija”

Uzņēmumu restrukturizācija un arī juridiskā nosaukuma izvēle norisinās atbilstoši starptautiskās Orkla grupas uzņēmumu struktūrai, kuru veido četri biznesa virzieni, kas specializējas attiecīgo produktu ražošanā:
1) Orkla Foods (pārtika, dzērieni);
2) Orkla Confectionery & Snacks (saldumi, uzkodas);
3) Orkla Home & Personal (veselības aprūpes, higiēnas produkti u.c.);
4) Orkla Food Ingredients (industriālie produkti – ražošanas ingredienti maizes ceptuvēm, konditorijām, saldumu ražotājiem, kafejnīcām un restorāniem).

”Abu Latvijā pārtikas un dzērienu ražošanas sfērā strādājošo Orkla grupas uzņēmumu – SIA Spilva un AS Gutta – apvienošana vienā uzņēmumā ir loģisks biznesa attīstības solis. Ar šo reorganizāciju tiek apvienotas un centralizētas abu uzņēmumu vadības, administrācijas un loģistikas funkcijas, padarot efektīvāku abu ražotņu darbu un stiprinot līdzšinējo zīmolu konkurētspēju kā vietējā, tā globālajā tirgū,” skaidro SIA Spilva vadītāja, valdes locekle un AS Gutta valdes priekšsēdētāja Lolita Bemhena.

Apvienojot uzņēmumus, darbu turpinās abas – Spilva un Gutta – ražotnes Pierīgā, Babītes novada Spilvē un Ķekavas novada Valdlaučos. Jau no 1. oktobra ir apvienota uzņēmumu Spilva un Gutta vadība un produkcijas pārdošana, bet sešus mēnešus ilgo reorganizācijas procesu ir paredzēts pilnībā pabeigt janvārī, kad abas ražotnes turpinās strādāt jau kā viena juridiska persona.

”Pēc uzņēmumu Spilva un Gutta apvienošanas tiks saglabāti un attīstīti abu kompāniju līdzšinējie zīmoli un ražotnes. Tādēļ, atbilstoši Orkla grupā pieņemtajai praksei, ir pieņemts lēmums par juridisko nosaukumu izvēlēties Orkla biznesa virziena nosaukumu, nevis apvienotajam uzņēmumam saglabāt vienu no līdzšinējiem nosaukumiem – Spilva vai Gutta. Pēc restrukturizācijas apvienotā uzņēmuma juridiskais nosaukums būs SIA Orkla Foods Latvija,” informē Lolita Bemhena.