Aplikācijas «Futbols» lietotāji pozitīvi vērtē valsts iestāžu darbu

Saskaņā ar Valsts kancelejas (VK) apkopotajiem datiem ap 80% mobilās aplikācijas «Futbols» lietotāji, vērtējot valsts pārvaldes iestādēs saņemtos pakalpojumus, darbinieku atsaucību novērtējuši pozitīvi, portālam «Apollo» pastāstīja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

VK direktore Elita Dreimane norāda, ka saņemtais iedzīvotāju novērtējums par iestāžu apkalpošanas kvalitāti ir apliecinājums sabiedrības vēlmei un gatavībai līdzdarboties un sniegt atgriezenisko saiti, lai no sava skatupunkta identificētu problēmas, kas jārisina.

«Iedzīvotāju vērtējums ir ļoti svarīgs, jo tas paver ieskatu reālajā ikdienas sadarbībā starp valsts pārvaldi un saņemto pakalpojumu kvalitāti. Turklāt saņemtie iedzīvotāju vērtējumi uzliek ievērojamu atbildību valsts pārvaldei – nodrošināt to pēctecību, t.i., apzināt un izvērtēt reālo situāciju, un nodrošināt efektīvu risinājumu,» uzsver Dreimane.

Tiek norādīts, ka ilgtspējīgam risinājumam svarīga ir starpnozaru sadarbība, kas ir problēma valsts pārvaldē, gan nodrošinot pakalpojumus iedzīvotājiem, gan savā starpā. «Spēja sadarboties un izpratne par valsts pārvaldes funkcijām plašākā mērogā, ne tikai sava resora ietvaros, ir priekšnosacījums gan administratīvā sloga mazināšanai un kvalitatīvākiem pakalpojumiem valsts pārvaldē,» uzsver Dreimane.

Par negatīvajiem vērtējumiem un iedzīvotāju norādītajām problēmām tiks uzrunātas atbildīgās iestādes, aicinot pilnveidot klientu apkalpošanas kvalitāti.

Laika posmā no pērnā novembra līdz šī gada beigām Valsts kancelejas sadarbībā ar «CUBE» izstrādātā mobilā aplikācija «Futbols» lejuplādējuši ap 260 «iOs» un «Android» lietotāju. Novērtējumu par iestāžu darbinieku atsaucību izteikuši 130 jeb puse.

Visbiežāk iestāžu darbs un to darbinieku atsaucība ar mobilās aplikācijas starpniecību novērtēta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Valsts kanceleja, Ārlietu ministrija, Valsts ieņēmumu dienests un citas iestādes.

VK jau iepriekš informēja par diviem jauniem instrumentiem, kas paredzēti sadarbības sekmēšanai ar sabiedrību administratīvā sloga un nesamērīgas birokrātijas mazināšanai – speciāla interneta vietne www.mazinamslogu.gov.lv un mobilā aplikācija «Futbols».