Andris Skride: No 1. marta pēc prognozēm varam atvērt slēgtās nozares

Drīzumā tiks atvērtas slēgtās nozares, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un ārsts Andris Skride (AP!).

“Slimnīcās pacientu skaits ir liels, primārās veselības aprūpes noslodze arī šobrīd milzīga, aizvien slimo daudzi mediķi, visvairāk slimo medmāsas un medmāsu palīgi,” atzina Skride.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Veselības ministrijas (VM) sagatavotais plāns Covid-19 ierobežojumu mazināšanai ir izdiskutēts ar mediķu organizācijām un to var atļauties īstenot.

“No 1. marta pēc prognozēm varam atvērt slēgtās nozares. Ceram, ka no 1. aprīļa sertifikātus varēsim pavisam vairs neskatīties. Maskas vajadzētu turpināt lietot, domāju, ja būs atsevišķi gadījumi, tās saglabāsim arī pēc 1. aprīļa,” norādīja Skride.

Pēc viņa teiktā, pēdējie novērojumi medicīnā rāda, ka Covid-19 nav tikai elpceļu, tas ļoti skar sirdi un asinsvadu sistēmu. Nākotnē pieredzēsim lielāku infarktu, insultu, dažādu iekaisumu vilni starp tiem cilvēkiem, kuri nav vakcīnu saņēmuši.

Kā zināms, veselības ministrs Daniels Pavļuts izskatīšanai tuvākajā Ministru kabineta (MK) sēdē virzīs Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu mazināšanas plānu, par kuru ceturtdien, 10. februārī, konceptuāli vienojās valdību veidojošās partijas.