Āboltiņa kritizē finanšu ministru

Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V) visai skarbi kritizē savu partijas biedru finanšu ministru Andri Vilku saistībā ar izteikumiem par nodokļu palielināšanu.

Āboltiņa sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja, ka Vilka paziņojums, ka nepieciešama diskusija par nodokļu palielināšanu, ir bezatbildīgs.

«Es, pirmkārt, to redzu kā bezatbildīgu paziņojumu no ministra puses. Jā, viņš kā ministrs, redz, kas notiek valsts kasē, bet te ir jāpiedāvā risinājums. Nevar vienkārši iznākt un paziņot, ka kaut ko celsim,» sacīja politiķe.

Āboltiņa uzsvēra, ka jautājumā par nodokļiem jābūt kvalitatīvai diskusijai, un tikai tad var domāt par dažādiem risinājumiem.

Kā ziņots, zemo nodokļu dēļ Latvijas valsts budžetā pietrūkst līdzekļu visu interešu un vajadzību apmierināšanai, tāpēc nepieciešama publiska diskusija, vai mūsu valstī būtu nepieciešams celt nodokļus, ar šādu aicinājumu publikācijā «Latvijas Avīzē» klajā nāca finanšu ministrs.

Kā uzsver ministrs, nodokļu sloga un kopējo valsts budžeta ieņēmumu samazināšanās ir viens no būtiskākajiem Latvijas fiskālās politikas izaicinājumiem, tāpēc jau tuvākajā nākotnē politiķiem, kas tiks ievēlēti 12.Saeimā, būšot nepieciešams izšķirties – vai šādu tendenci atzīt par vēlamu vai arī veikt korekcijas nodokļu politikā.

Latvijā nodokļu ieņēmumi pret iekšzemes kopproduktu (IKP) tuvākajos gados var nokristies līdz 25%, kas būtu zemākais līmenis Eiropas Savienībā (ES), kur vidēji šis rādītājs ir 40%, uzsver Vilks.