Dzintaru koncertzāles 11 miljonus vērtā pārbūve turpinās

Dzintaru koncertzāles jaunā sezona sāksies 6. jūnijā, bet Mazā zāle šovasar apmeklētājiem vēl nebūs pieejama, jo tur notiek rekonstrukcija. Visus darbus, kuru kopējās izmaksas lēšamas 11,6 miljonu eiro apmērā, pašvaldība sola pabeigt vien rudenī. Iespējams, ka līdz valsts simtgadei pārvērtības piedzīvos arī Lielā zāle, raksta NRA.lv.

«Kopumā Dzintaru koncertzāle ir gatava jaunajai sezonai. Arī būvdarbi rit, kā plānots: ir gatavi lielie vārti, ieklāts jauns bruģis, sakārtota apkārtne. Tūlīt būs izremontēta arī terase, kura līdz šim netika izmantota. Mēs tajā esam iecerējuši rīkot pasākumus ģimenēm – tie notiks rīta stundās, kad te vēl ir kluss un netraucē apkārtējie trokšņi,» izrādot savu saimniecību, pastāstīja Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis. Viņš uzsvēra, ka galvenās pārvērtības ir skārušas ēku, konkrētāk – tās pagrabstāvu, kur izbūvēta publiskā zona ar foajē, ģērbtuvēm, labierīcībām, grimētavām un tehniskajām telpām. Arī pati zāle tiekot rūpīgi restaurēta, saglabājot visas vēsturiskās vērtības. Jurģus tai paredzēts svinēt nākamā gada februārī vai martā, un tas būšot liels ieguvums skatītājiem, jo, tā kā telpas būs apkurināmas, koncertus varēs baudīt arī nesezonā. Par to prieku pauda arī Jūrmalas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa, izsakot cerību, ka Dzintaru koncertzāle no telpu izīrētājas kļūs par dažādām gaumēm atbilstošas mūzikas piedāvātāju un Jūrmala mūzikas cienītājiem būs interesanta visu gadu.

G. Ķirsis atzina, ka būtu nepieciešama arī Lielās zāles renovācija. Pagājuši jau astoņi gadi, kopš tā tika remontēta. Patlaban gan viņš nevarēja pateikt, kas un kā tiks darīts, ne arī iespējamos izdevumus, ko tas prasīs, bet iespējams, ka Latvijas valsts simtgades svinības arī šī Dzintaru daļa sagaidīs jaunā izskatā. Nākamnedēļ, 9. jūnijā, esot plānots plenērs, kur par šo jautājumu spriedīs, pieaicinot ekspertus. Koncertzāles vadītājs gan norādīja, ka gluži bez uzlabojumiem nav palikusi arī Lielā zāle un vērsa uzmanību uz atjaunotajiem skatuves griestiem, – to akustiskie moduļi pirms trim gadiem tika noņemti sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. «Tagad varēsim nodrošināt pilnvērtīgu skanējumu, un mūziķi uz skatuves varēs cits citu sadzirdēt,» skaidroja G. Ķirsis.

Pārmaiņas sagaidāmas ne tikai Dzintaru ārējā, bet arī saturiskajā veidolā. «Atgriezīsim atpakaļ šeit akadēmisko mūziku augstā izpildījumā, jo tieši ar to Latvija ir pazīstama pasaulē,» uzsvēra koncertzāles valdes priekšsēdētājs. Kopumā šīs sezonas programma būs daudzveidīga: tajā plānoti 80 pasākumi – gan Hermaņa Brauna fonda festivāls Artissimo, gan ikgadējais džeza izpildītāju festivāls Summertime – aicina Inese Galante, gan Latvijas pērles, kurā koncertus sniegs Raimonds Pauls, Laima Vaikule un Olga Rajecka. Tāpat šosezon Jūrmalā notiks Baleta festivāls, humora šovi un citu valstu mūziķu koncerti, tostarp renesansi piedzīvojusī leģendārā grupa UB 40. Neiztiks arī bez konkursa Jaunais vilnis, kas šovasar norisināsies no 22. līdz 27. jūlijam.

Aisma Orupe