4 vērtīgi ieteikumi, kā pagarināt viedierīču kalpošanas laiku

Mūsdienās viedierīces ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīvesveida sastāvdaļu, tāpēc nereti vēlamies, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāku laiku. Katras ierīces kopšanai ir savi “knifiņi” – vai tā būtu pareizā lādētāja izmantošana, regulāra atmiņas iztīrīšana vai tik vienkārši kā aizsargvāciņa uzlikšana, pasargājot no ikdienas skrāpējumiem. Tehnoloģiju eksperts dalās padomos par to, kā maksimāli izmantot un pagarināt ierīces kalpošanas laiku, veicot pāris pareizas ikdienas kopšanas darbības.

1. Pareizais lādētājs pareizai uzlādei

Veicot viedierīču uzlādi, vienmēr jāizmanto lādētājs, kas paredzēts tieši konkrētajai ierīcei. Citai ierīcei paredzēts lādētājs, lētāka alternatīva oriģinālajam lādētājam vai pat nezināmas izcelsmes ātrās uzlādes lādētājs var ilgtermiņā ievērojami samazināt akumulatora darbības laiku vai dažkārt pat sabojāt pašas ierīces darbību. Pēc tehnoloģiju eksperta domām, nav labi, ja viedierīces akumulatoru pēc īslaicīgas lietošanas katru reizi uzlādē, vai otrādi – piemēram, nepārtraukti uzlādē to visas nakts garumā. Tas attiecas gan uz viedtālruņiem, gan citām viedierīcēm kā, piemēram, pulksteņiem, austiņām un planšetdatoriem.

2. Regulāras “veselības pārbaudes”

Gan viedtālruņos, gan citās viedajās ierīcēs ir svarīgi regulāri veikt programmatūras atjauninājumus. Šie atjauninājumi bieži ietver kļūdu labojumus un drošības uzlabojumus, kas var uzlabot ierīces kopējo veiktspēju. Tāpat ir būtiski laiku pa laikam pārbaudīt ierīcē esošās programmas, failus un fotoattēlus, kā arī dzēst failus, kas atrodas dīkstāvē. “Jo mazāk “atkritumu” ierīcēs, jo vienmērīgāk tās darbosies. Turklāt šādā veidā nebūs nevajadzīgu paziņojumu, kas uzdarbojas kā enerģijas “ēdāji”,” skaidro eksperts.

3. Droša guļvieta

Ņemot vērā mūsdienu cilvēku aktīvo dzīvesveidu, viedierīces tiek ņemtas līdzi it visur – uz pludmali, iepērkoties, skrienot un veicot citus vairāk vai mazāk ekstrēmus ikdienas uzdevumus. “Pārnēsājot ierīces somā, ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka tās atrodas atsevišķā kabatā vai vismaz vāciņā, kas neļauj tām saskarties ar citiem priekšmetiem un tādējādi pasargā ekrānu no skrāpējumiem,” skaidro eksperts. Piemēram, lai paildzinātu bezvadu austiņu kalpošanas laiku, M. Tillers norāda, ka ir svarīgi tās glabāt uzlādes korpusā, brīžos, kad tās netiek aktīvi lietotas. “Jaunajiem modeļiem izstrādātāji ir pievērsuši lielāku uzmanību arī uzglabāšanas riskiem. Piemēram, jaunais Huawei Watch Buds modelis apvieno austiņas un viedpulksteni, kas nozīmē, ka austiņas ir paslēptas viedpulkstenī un, kad tās netiek izmantotas, vienmēr tiek glabātas drošā veidā. Jaunākie viedpulksteņi ir pārklāti arī ar īpašu stiklu, kas ir izturīgs pret skrāpējumiem, tāpēc ilgāk saglabās “svaigu” izskatu,” skaidro eksperts.

4. Personīgā higiēna arī viedierīcēm

Tehnoloģiju eksperts norāda, ka viedierīces jātīra vismaz reizi nedēļā, lai no tām noņemtu netīrumus un baktērijas. “Parasti viedierīces ir mums līdzās uz katra soļa, tāpēc netīrumi, putekļi, tauki, kā arī, piemēram, losjonu atliekas nokļūst uz ierīces un tās spraugās. Šos ikdienas netīrumus var viegli notīrīt ar vates kociņiem vai zobu birsti ar mīkstiem sariņiem, taču, ja tīrīšana tiek veikta ar mitru drānu, ierīce nekavējoties jānosusina, pat ja tā ir ūdensnecaurlaidīga, tādējādi izvairoties no pleķiem vai tīrīšanas paliekām uz ekrāna,” norāda M. Tillers.