Lembergs: Brīvpusdienu vietā valdība bērniem piedāvā lētāku alkoholu

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība ir izvēlējusies kompensēt nevis brīvpusdienas bērniem, bet gan, samazinot akcīzes nodokli, nodrošināt sabiedrībai lētāku alkoholu, uz acīmredzami ačgārnajām valdības prioritātēm, norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ierosinājumu brīvpusdienu nodrošināšanu 1.–4. klašu skolēniem turpmāk uzticēt pašvaldībām, nenodrošinot tam papildus līdzekļus, Lembergs norādīja, ka “šī ir anti-tiesiskuma koalīcija, kurai likums un likuma normas ir “pie kājas””.

“Konkrēti šajā gadījumā ir likums par budžetu un finanšu vadību, kas nosaka, ka, ja kādu jaunu funkciju nodod pašvaldībām, tad to drīkst darīt tikai tad, ja tiek nodoti arī finanšu resursi. Tātad, 1.–4. klašu skolēnu brīvpusdienas kopā izmaksā 20 miljonus eiro. Valdība un Saeima var nodot šādu funkciju pašvaldībām, bet tad jānodod līdzi ir 20 miljoni eiro,” norādīja Lembergs, piebilstot, ka ir skaidrs, ka valdība šos 20 miljonus eiro pašvaldībām neplāno piešķirt.

“Tad vērtējiet paši to morāli, kāda ir izglītības un zinātnes ministrei Šuplinskas kundzei,” ass savos izteikumos bija Ventspils mērs.

Tajā pašā laikā valdība gan dodot priekšroku stiprā alkohola kompensācijai. “Ir pieņemts lēmums bērnus nebarot, bet viņiem tiek dota iespēja par zemāku cenu lietot alkoholu. Tāda ir tā valdības kompensācijas bērniem. Brīvpusdienu vietā – lētāks alkohols,” komentēja Lembergs, atgādinot, ka vasarā pieņemts lēmums samazināt nodokļa akcīzi stiprajam alkoholam.

Lai arī pēc likuma bērniem nedrīkst dot un pārdot alkoholu, mūsu valstī likumam neesot nozīmes, uzskata Lembergs.

Foto: F64