LPS vadītājs: Pašvaldībām nedrīkst noņemt skolēnu brīvpusdienām paredzēto finansējumu

Pašvaldības neredz iespēju nofinansēt brīvpusdienām 1.-4. klases skolēniem, komentējot valsts ieceri atteikties no brīvpusdienām skolēniem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis.

“Mēs neredzam iespēju to nofinansēt, pašvaldības par to ir vienotā pozīcijā. Pozīcija ir viennozīmīgi stingra – [šo naudu] nedrīkst noņemt,” norādīja Kaminskis.

Pēc viņa sacītā, LSP izdiskutējusi visādus variantus un būtu gatavas runāt par pusdienu nodrošināšanu sākumskolas, proti, 1.–4. klašu, bērniem, jo no efektīvākas pārvaldības puses tas varētu būtu loģiskāk, bet tikai tādā gadījumā, ja no valsts budžeta par atbilstošu summu tiek finansēta bērnudārzu pedagogu darba samaksa.

“Pagaidām šis aicinājums nav sadzirdēts, vai arī nav bijusi vēlēšanās to sadzirdēt,” izteicās Kaminskis.

Kā zināms, turpinot darbu pie nākamā gada budžeta un vidēja termiņa budžeta prioritāšu izvirzīšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir rosinājusi savu funkciju – dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai – nodot pašvaldībām, norādot, ka tādējādi brīvpusdienu nodrošināšanai paredzēto finansējumu gandrīz 20 miljonu apjomā 2020. gadā un turpmāk ik gadu varētu novirzīt IZM prioritāro pasākumu īstenošanai.

Foto: Valsts kanceleja