Ziemeļkoreja turpina ignorēt starptautiskās sankcijas

Ziemeļkoreja trešdien veikusi jaunu ballistiskās raķetes izmēģinājumu, paziņojumā presei informēja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.

Neskatoties uz ANO rezolūciju, kas aizliedz Ziemeļkorejai attīstīt ballistisko raķešu tehnoloģiju, valsts turpina savu kodolprogrammu un trešdien izšāvusi raķeti Japāņu jūras virzienā.

Pirms tam, 19.jūlijā Ziemeļkoreja izmēģināja trīs ballistiskās raķetes, kas tika palaistas no Hvandžu pilsētas valsts rietumos un nolidoja 500 līdz 600 kilometrus Japāņu jūras virzienā.

Ziemeļkoreja jūlijā draudēja ar fizisku rīcību pēc tam, kad Vašingtona un Seula paziņoja par plāniem izvietot Dienvidkorejā modernu ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu, lai pretotos augošajiem Ziemeļkorejas draudiem.

Vārdā nenosaukta armijas amatpersona paziņoja, ka notikušais raķešu izmēģinājums ir saistīts ar minētajiem Ziemeļkorejas draudiem.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas, kas tika pieņemtas martā.

Martā ANO Drošības padome pēc septiņu stundu garām diskusijām vienbalsīgi piemērojusi Ziemeļkorejai stingrākās un plašākās sankcijas pēdējo divdesmit gadu laikā. Bet, tā vietā, lai reaģētu uz starptautisko spiedienu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns palielināja kodolprogrammas izmēģinājumu skaitu un testu biežumu, draudot ar kodolenerģijas uzbrukumiem ASV un tās sabiedrotajiem Āzijā.

Nesen ASV prezidenta kanceleja noteica sankcijas arī pret Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu un vēl desmit ierēdņiem par cilvēktiesību pārkāpumiem pret savas valsts iedzīvotājiem. Šīs ir pirmās sankcijas no ASV puses tieši pret Čenunu.

Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.

Foto:NOS Nieuws/https://www.flickr.com/photos/54777469@N02//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/