Ziemā ceļu apkopē ietaupīto naudu ieguldīs ceļu labošanā

Kā intervijā Latvijas Radio izteicās satiksmes ministrs Anrijs Matīss, ziemā ceļu aprūpē ietaupītos līdzekļus plānots ieguldīt vietējo ceļu labošanā.

Šī gada maigā ziema ir ļāvusi ietaupīt uz ceļu tīrīšanu. Šos ietaupītos līdzekļus plānots veltīt vietējo autoceļu tīkla sakārtošanai, tas ir, tādu ceļu labošanā, kas ved uz lauku saimniecībām un sētām. Kā izteicās Matīss, šādu ceļu sakārtošanai finansējums līdz šim ir bijis ļoti ierobežots, turklāt arī nākotnē pieaugums šim finansējumam nav plānots.

Kā Matīss atzina, daudzas pašvaldības jau ir izteikušas vēlmi iegūt līdzekļus šādu ceļu labošanai. Nozares vadībai esot skaidrība, kuriem ceļiem ir nepieciešams remonts: priekšroka tiks dota tiek ceļiem, uz kuriem pavasaros tiek ieviesti automašīnu masas ierobežojumi.

Matīss arī izteicās, ka nesen noslēdzās jaunākā Latvijas tiltu inventarizācija. Tika atklāts, ka 400 tiltu atrodas avārijas stāvoklī. Tā ir aptuveni puse no Latvijā esošajiem tiltiem. Lai situāciju uzlabotu, Matīss plāno vērsties valdībā ar lūgumu piešķirt papildus finansējumu tiltu labošanai. Šim nolūkam nepieciešami aptuveni 150 miljoni eiro, un tos varētu izlietot vairāku gadu laikā.

BNA Latvia