Zemessardzes pulkvedis: Ar Krievijas raidītajiem triecieniem Ukrainas dziļumā Krievija mēģina parādīt savu pārākumu

Karā Ukrainā patlaban norit cīņa par laiku, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

“Joprojām Ukrainas austrumos ir kritiskākā situācija, Lisičanska šobrīd ir kritiskais aizsardzības punkts Ukrainas pusei, lai arī tiek dotas zināmas priekšrocības, izdevīgāk aizsardzības pozīcijas turēt tur,” sacīja Pudāns.

Pēc viņa sacītā, tagad principā ir cīņa par laiku: “Ja Ukrainas spēki spēs reorganizēties un nostiprināties Lisičanskas dienvidos, varbūt spēs noturēt, bet tas ir lielākais risks, ka šī pilsēta var tikt ieņemta un reģions ielenkts. Katrā ziņā Krievijas ieguvumi nav tik lieli kā sākotnēji.”

“Krievijas taktiskie plāni nav mainījušies, grib panākt, ka kaut ko taustāmu var paziņot savai sabiedrībai, kas ir šie divi apgabali, ja tur iegūs savu iniciatīvu, ir risks, ka varētu virzīties tālāk uz centrālo un ziemeļu Donecku, kas ir nozīmīgāks centrs,” pauda eksperts.

Pēc Pudāna teiktā, citos reģionos situācija ir nosacīti stabila: pie Harkivas abas puses mēģina nostiprināt savas pozīcijas, bet dienvidos vairāk redzami Ukrainas bruņoto spēku panākumi.

“Ar Krievijas raidītajiem triecieniem Ukrainas dziļumā Krievija gan Rietumiem, gan Ukrainai mēģina parādīt savu pārākumu, jo nekādu taktisku pienesumu tie nenes,” sacīja Zemessardzes pārstāvis.