Zatlers: Uzvaras parka pieminekļa un citu padomju režīmu slavinošu piemiņas vietu demontāža ir liela pārmaiņa sabiedrībai

Padomju pieminekļu demontāža ir liela pārmaiņa sabiedrībai, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

“Tas ir tāds filozofisks moments un vēsturisks mirklis, pagrieziena punkts, mēs vairs neslavinām un negodinām padomju okupācijas simboliku. Esmu pret vandālismu, mani priecē, ka tas notika likumīgā ceļā un ar cieņu pret pašu pieminekli,” sacīja Zatlers.

Pēc viņa teiktā, kopumā sabiedrībai šī esot liela pārmaiņa: “Sabiedrībā tā ir liela pārmaiņa, jo latviešiem vismaz 30 gadus šis piemineklis atgādināja kaut ko nepatīkamu, tas tika pieciests. Latvijas krievu sabiedrībai tas arī ir pagrieziena punkts, jo varbūt viņi identificējās ar to. Smagi mirkļi, pārdomas visu galvās.”

“Karš Ukrainā saasināja to, kurā pusē tu esi – cīņu par vērtībām, statistikas dati, kas rāda, ka apmēram 10%-12% Latvijā atbalsta Putinu un karu, notikumi 9. un 10. maijā, kas bija dziļi simboliski.. pieminekļa izzušana bija loģisks vēsturisku notikumu rezultāts,” sacīja bijušais prezidents.

“Domāju, ka pārmaiņas notiks. Galvās, protams, tik ātri nekas nemainīsies. Bet karš ir radījis pārdomas daudziem cilvēkiem. Šī Latvijas 30 gadu pieredze rāda, ka dzīvosim daudz labākā sabiedrībā. Grūti pateikt, kad tas būs, bet sabiedrība kļūs daudz saprotošāka,” uzskata Zatlers.

Foto: F64