Zatlers: Nedrīkst pieļaut, ka Latvija nesaņem nākamo aizdevuma maksājumu

Valsts prezidents Valdis Zatlers Ministru kabineta ārkārtas sēdi šonedēļ sasaucis, lai no ministriju ziņojumiem redzētu kopainu un nepieļautu, ka Latvija nesaņem nākamo starptautiskā aizdevuma maksājumu.

Zatlers saka, ka ministrijām bijis pietiekami ilgs laiks, lai lemtu par reformām un veidiem, kā ietaupīt. Viņš atgādina, ka Latvija jau no decembra dzīvo uz parāda, ka tādēļ visiem steidzīgi jādomā par reformām, veidiem, kā ietaupīt.

Iepriekš izskanējis viedoklis, ka pašreizējais finansējuma samazinājums veselības aprūpē faktiski nozīmē pāreju uz maksas medicīnu. Zatlers uzsver, ka pat patlaban pacientu līdzmaksājums par medicīnu ir viens no augstākajiem Eiropā. Tādēļ viņš uzskata, ka beidzot jāīsteno sen solītā reforma medicīnas nozarē.

Prezidents pauž viedokli, ka nedrīkst pieļaut, ka Latvija nesaņem nākamo starptautiskā aizdevuma daļu. Latvijai ir visas iespējas profesionāli un ātri īstenot aizdevēju prasības, tāpēc viņš sasaucis ārkārtas sēdi, lai no ministrijām uzklausītu ziņojumus par jau paveikto. Viņš iecerējis politiķus aicināt “vēlēšanu kampaņu pavirzīt nost no veicamajiem darbiem”.

Jau ziņots, ka, izmantojot savas Satversmē noteiktās tiesības, Valsts prezidents Valdis Zatlers nolēmis sasaukt valdības ārkārtas sēdi, kurā uzklausīs ministru ziņojumus par situāciju katra atbildības sfērā.

Sēdi vadīs pats Valsts prezidents, un darba kārtībā viņš ir iekļāvis četrus jautājumus. Vispirms premjerministrs Valdis Dombrovskis ziņos par valsts pārvaldes strukturālo reformu, pēc tam par plānoto savās nozarēs būs jāziņo izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei un veselības ministram Ivaram Eglītim. Noslēgumā paredzēts uzklausīt Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšlikumus par neatliekamu strukturālo reformu, ekonomikas veicināšanas un sociālās drošības pasākumu īstenošanu.

Avots: www.skatiens.lv / Kristīne Šube