Winergy sola vērsties pret Latviju, pieprasot daudzus desmitus miljonus latu

Winergy sola vērsties pret Latviju, pieprasot daudzus desmitus miljonus latu

Tiesas lēmums par maksātnespējas procesa pasludināšanu uzņēmumam
«Winergy» un tās īpašniekiem nav pārsteigums – tas ir loģisks rezultāts
amatpersonu bezdarbībai un «Norvik Banka» organizētajai mērķtiecīgai
reiderisma shēmai, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja «Winergy» sabiedrisko attiecību konsultante Madara Zvejniece, uzņēmums darījis visu iespējamo, lai novērstu viena no tā lielākā kreditora «Norvik Banka» organizētu uzņēmuma mērķtiecīgu novešanu līdz maksātnespējai. Tāpat uzņēmums daudzkārt vērsās pie amatpersonām, lūdzot palīdzību investīciju apdraudējuma un starptautiskās tiesvedības novēršanā. Diemžēl adresāti snieguši vien formālas atbildes vai nav atbildējuši vispār.

«Izskatās, ka Latvijā atsevišķu personu naudas kāre prevalē pār tiesiskumu. Un, neskatoties uz valsts starptautiskajām saistībām investoru tiesību aizsardzības jomā, vārdi neatbilst darbiem. Tāpēc «Winergy» lielākajam dalībniekam Igaunijā reģistrētajam uzņēmumam «Wind One» nav cita ceļa, kā vērsties pret Latvijas valsti par investīciju pārkāpumiem un zaudējumu piedziņu daudzu desmitu miljonu apmērā,» teikts paziņojumā.

Latvijai jau tuvākajā laikā draud jauns kārtējais investīciju aizsardzības strīds, kura izmaksas atkal nāksies segt no valsts budžeta līdzekļiem. «Winergy» galvenais akcionārs jau šobrīd apkopo nepieciešamos pierādījumus investīciju aizsardzības strīdam un attiecīgi saņem nepieciešamās konsultācijas par savu kā investora tiesību pienācīgu aizsardzību.

Kā vēstīja LETA, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā 4.novembrī pasludināts maksātnespējas process Igaunijas «Wind One» piederošajai SIA «Winergy», kas pārvalda Latvijas jaudīgāko vēja parku Ventspils novadā.

Kā liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā, kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram viena mēneša laikā no šodienas. Par maksātnespējīgā uzņēmuma administratori iecelta Una Zakrevska.