VM e-veselības projekts draud izgāzties; meklēs risinājumus

Pastāv bažas, ka vērienīgais e-veselības projekts, kas tiek īstenots par Eiropas fondu naudu, beigsies ar skandālu, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

“Mēs apkopojam informāciju. Bažas mums ir lielas. Situācija ir tāda, ka Veselības ministrija nav mācējusi pateikt, ko viņa grib. Dažādi izpildītāji ir projektējuši nezin ko, to ko pateikuši kādi eksperti, uz dažādām platformām, kas savstarpēji nav savietojamas. Baidos, ka jums būs taisnība, būs vel viens skandāls,” sacīja Belēvičs, vienlaikus piebilstot, ka viņam ir padomā plāns, kā visu labot.

“Man liekas, ka situāciju varētu saglābt un nemest ārā to, kas iztaisīts. Man šķiet, ka es zinu, kas ir jāizdara, lai tas viss tomēr nepazustu un funkcionētu,” teica ministrs, norādot, ka iespējamais risinājums būtu meklējams iespējā, kad pacienti varētu maksāt ar valsts naudu līdzmaksājumus par medikamentiem un atmaksu par izmeklējumiem un citiem veselības aprūpes pakalpojumiem ar bankas karti līdzīgi, kā tas ir ar satiksmes pakalpojumiem Jelgavā, saņemot atlaides cilvēkiem ar invaliditāti.

“Tas viss ir saglābjams, bet tam būs vajadzīga vēl papildus nauda. Nekādā gadījumā mēs neļausim tai lietai notikt tā, ka nauda ir iztērēta, metam visu ārā,” viņš sacīja, norādot, ka līdz šim laikam projektam iztērēti vairāk nekā desmit miljoni latu, taču precīzu summu ministrs nenosauca.

Vērienīgais VM projekts “e-veselība” atrodas uz izgāšanās sliekšņa, jo datorsistēmas ir izstrādātas, bet nav savā starpā saderīgas.